am Language Studio, Malta - Sliema

Vitajte v škole, ktorú odporúča až 98% jej študentov. Nie je sa čomu čudovať, veď posúďte sami. Vitajte v am Language Studio.


Trošku o škole

Vyzerá to výborne, však? Môžete sa tešiť na 14 krásnych, priestranných, svetlých a klimatizovaných tried (klíma je v tomto prostredí vítaným spríjemnením, aj pre jej odporcov v našich zemepisných šírkach); počítačovú miestnosť s pripojením na internet pre tých, čo majú radi stolové počítače; všadeprítomné WiFi pripojenie pre milovníkov mobilných zariadení; študentskú kaviarničku a bufet s prechodom na otvorenú terasu pre spríjemnenie si prestávky so spolužiakmi; prístup do školskej knižnice pre získanie ďalších vedomostí; výučbu pomocou modernej techniky vďaka interaktívnej tabuli a príjemných zamestnancov recepcie vždy ochotných poradiť a pomôcť. Toto je len vybavenie. To dôležitejšie príde teraz :)
Je to jedna z prvých jazykových škôl na Malte, bola založená v roku 1987 a odvtedy zbiera okrem spokojných študentov aj dôležité ocenenia a certifikáty. Okrem toho, že je jedným zo zakladateľov federácie jazykových škôl na Malte - FELTOM, bola jej udelená licencia Ministerstva školstva na Malte a takisto certifikát kvality ISO 9001. Na učiteľov sú kladené vysoké požiadavky a okrem toho, že sú všetci native speakers (ich materinský jazyk je angličtina), musia zdokladovať oprávnenie učiť certifikátmi, ako je napríklad CELTA alebo DELTA. Mohli by sme pokračovať, ale dá sa to všetko povedať aj jednoduchšie.
Inými slovami, v mori konkurencie robia všetko preto, aby bol každý jeden deň, každá vyučovacia hodina a každý jeden študent spokojný a jeho pobyt absolútne n-e-z-a-b-u-d-n-u-t-e-ľ-n-ý. Profesionálny, no stále ľudský prístup učiteľov, inovácie, neustále vzdelávanie a moderná technológia tomu výrazne napomáhajú.


Možnosti štúdia

Škola ponúka pre mladých ľudí juniorské jazykové kurzy všetkých úrovní obtiažnosti. Študenti absolvujú online test pred začiatkom kurzu, na zákade ktorého sa určí úroveň každého študenta. Cieľom juniorských jazykových pobytov je motivovať študentov na zdokonalovaní ich jazykových zručností počas letných mesiacov prostredníctvom tzv. "role-play", riešenia reálnych situácií v anglickom jazyku, ďalej prostredníctvom všeobecných diskusií, písaných cvičení ako aj pomocou praktizovania hovorenej angličtiny. Juniorské kurzy sa to všetko naviac snažia robiť zábavnou a dynamickou formou.
Pri juniorských kurzoch je vyučovanie vždy 4 vyučovacie hodiny dopoludnia od 9:00 do 12:30 hod. Pár faktov o kurzoch:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň študent absolvuje 20 vyučovacích hodín.
  • Minimálna dĺžka kurzu: 2 týždne pri štandardnom kurze.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C1, t.j. od úplného začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 15 (priemerne 12 študentov).
  • Kurzy sú pre juniorov, teda od 13 do 18 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Skvelá vec pri štúdiu angličtiny na Malte je to, že študenti majú možnosť vo svojom voľnom čase spoznávať ostrov a následne môžu svoje nové zážity a skúsenosti využiť na diskuziu počas štúdia. Výuka je tak prirodzenejšia a vedomosti sa získavajú rýchlejšie.


Ubytovanie

Pri juniorskych kurzoch si môžu študenti vybrať z 2 typov ubytovania:
Ubytovanie v rezidencii am Language Residence je skvelou voľbou pre študentov. Ubytovanie okrem iného ponúka aj bazén, kino miestnosť, "games room" a prístup na internet je samozrejmosťou. Študenti bývajú v zdielaných 3- alebo 4-lôžkových klimatizovaných izbách s TV, všetky majú vlanú kúpelňu a WC. Strava je celodenná. Počet miest je veľmi limitovaný.
Ubytovanie v rodinách má výhodu v tom, že sa študenti stanú členom maltskej rodiny a ešte viac spoznajú maltskú kultúru a zvyky. Izby sú opäť zdielané 2-3 študentami, stravovanie je celodenné. Rodiny sú vyberané tak, aby boli čo najblžšie škole. Maximálna vzdialenosť je 25 minút chôdzou od školy.

Aktivity

Okrem samotných kurzov angličtiny škola ponúka pre svojich dospievajúcich študentov komplexný a skutočne rôznorodý voľnočasový program. Tím supervízorov pre voľný čas organizuje množstvo aktivít, ktoré študentom spestria voľný čas, ako napríklad vodný park, grilovačka, bowling a nakupovanie v mieste Sliema.
Každý týždeň sú organizované výlety, počas ktorých môžu študenti preskúmať živé hlavné mesto Valletta, modrú lagúnu Comino alebo celý ostrov Malta. Pri dvojtýždňovom jazykovom kurze sú v pobyte zahrnuté 4 poldňové výlety a 3 celodenné.
A samozrejmosťou je tiež večerný program: beach party, BBQ, veerný výlet loďou a podobne.

Tu je príklad aktivít počas jedného týždňa: Tu je príklad aktivít počas jedného týždňa:


Dopoludnia
Popoludní
Večer
Pondelok
Test/ Výuka 9:00 - 12:30

Beach Club - slnenie, plávanie, ničnerobenie pri bazéne (hudba, bar reštaurácia) 12:30 - 17:30

Welcome Party, 20:00 - 23:00

Utorok
Výuka 9:00 - 12:30
Poldenný výlet "Valeta + Malta 5D" 12:30 - 17:30
Sliema Evening, večerná pešia prehliadka, 20:00 - 23:00
Streda
Výuka 9:00 - 12:30

Beach Club - slnenie, plávanie, ničnerobenie pri bazéne (hudba, bar reštaurácia) 12:30 - 17:30

International Students’ Party, 20:00 - 23:00

Štvrtok
Výuka 9:00 - 12:30
Návšteva vodného parku "Splash and Fun Water Park" 12:30 - 17:30

Harbour Cruise by Night, večerný výlet loďou, 19:30 - 22:00

Piatok
Výuka 9:00 - 12:30

Beach Club - slnenie, plávanie, ničnerobenie pri bazéne (hudba, bar reštaurácia) 12:30 - 17:30

BBQ Night - tradičná grilovačka plná hamburgerov a šalátov, 20:00 - 24:00

Sobota
Výlet loďou na známu maltskú pláž (Riviera Beach) - každý týždeň študenti navštívia typickú maltkú pláž, kde si užijú plávanie, slnenie, vodné športy. 10:30 - 16:00

Festa Evening, 20:00 - 24:00

Nedeľa

Výlet loďou na známu maltskú pláž (Mellieha Bay) - každý týždeň študenti navštívia typickú maltkú pláž, kde si užijú plávanie, slnenie, vodné športy. 10:30 - 16:00


Bowling, 20:00 - 22:00

Bezpečnosť a dozor

Pre všetkých študentov mladších ako 18 rokov je účasť na výuke, ako aj voľnočasových aktivitách povinná! To znamená, že si nemôžu robiť úplne čo chcú :-) Voľnočasové aktivity sú navrhnuté tak, aby študenti strávili veľa času vonku, spoznali Maltu, zažili kopec zábavy a samozrejme, praktizovali svoju angličtinu s ďalšími študentami rovnakého veku. Počas celého pobytu sa o študentov starajú supervízori, ktorí sú dostupní 24 hodín. 1 supervízor sa stará o max. 15 študentov.


Sliema, Malta

Lepšiu lokalitu si táto škola nemohla vybrať. Sliema je srdcom a pulzujúcim centrom ostrova, nachádza sa v severo-východnej časti.
Reštaurácie, obchody a nočný život sú samozrejmosťou rovnako ako pokojné relaxovanie a oddych na niektorej časti mestskej pláže tohto dovolenkového raja.
Maltské ostrovy sú tri – Malta (hlavný), Gozo (menší, severný ostrov plný nedotknutej prírody) a Comino (prostredný neobývaný maličký ostrov ponúkajúci prekrásnu Blue Lagoon, ktorá zapadá do mimoškolského programu každý týždeň).
Úradným jazykom je maltský a tiež anglický jazyk. Preskúšať novonadobudnuté vedomosti preto nebude žiadny problém. Práve naopak, naskytá sa nespočetné množstvo príležitostí otestovať svoju jazykovú zdatnosť. Horúce a krásne slnečné dni zaručujú ostrovom návštevnosť a oblúbenosť počas celého roka.

Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku:

Cena
Popis

590 €                    

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rodine v izbe 1/3 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod, obojsmerný transfer z/na letisko Malta, cena nezahŕňa ubytovanie)

970 €

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rodine v izbe 1/2 - 1/3 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod, obojsmerný transfer z/na letisko Malta)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník

Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem

Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.