Letenka na WAT USA #byCKM

Keďže teleportovanie (zatiaľ) možné nie je a loďou by ti to do Ameriky trvalo zrejme niekoľko dní, najlepším spôsobom, ako sa za veľkú mláku dostať, je letieť lietadlom. Kúpa letenky je jedna z najpodstatnejších vecí, ktoré musíš ešte pred svojím odchodom za oceán vyriešiť. Vybavenie letenky môžeš buď zveriť do našich rúk, alebo si ju môžeš zakúpiť aj sám, mimo CKM. Samozrejme, odporúčame ti zakúpiť si letenku priamo cez nás. Má to pre teba hneď niekoľko výhod:


Po prvé, spiatočnú letenku zo Spojených štátov si od teba môže vyžiadať konzul počas vízového pohovoru na americkej ambasáde, najmä, ak sa mu nebude pozdávať dátum tvojho plánovaného príchodu späť domov. Po druhé, na tvoju spiatočnú letenku je naviazané aj tvoje cestovné poistenie a my v CKM, tvoj vízový sponzor, ale aj americká vláda požadujeme, aby si bol za veľkou mlákou poistený nielen počas obdobia práce, ale aj počas cestovania. Po tretie, tvojmu vízovému sponzorovi aj americkej vláde musíme tvoj návrat z USA vždy vierohodne zdokladovať, a to tvojím palubným lístkom z cesty domov do Európy. Ak ho stratíš, alebo nám ho zabudneš poslať, no letenku si zakúpiš u nás v CKM, stále ho máme šancu nahradiť výpisom z nášho rezervačného systému Amadeus. Najmä z týchto troch dôvodov je najlepšie, ak si svoju spiatočnú letenku za oceán zakúpiš práve cez nás v CKM. A môžeš nám veriť, vždy sa snažíme, aby si za letenku zaplatil čo najmenej. Preto ti pri jej kúpe ponúkame nasledujúce možnosti:

1. ONLINE rezervácia priamo na našom webe CKM.sk

Je to najjednoduchší a často aj najlacnejší spôsob, ako si zakúpiť spiatočnú letenku do USA. Každý internetový portál, ktorý letenky predáva, si za ich vystavenie účtuje poplatok, a práve poplatok za vystavenie zväčša rozhoduje o tom, kde je letenka drahšia a kde lacnejšia. Pri našich ONLINE rezerváciách používame náš najnižší poplatok za vystavenie, konkrétne 20 EUR. Pri manuálnej rezervácii letenky je poplatok za vystavenie vyšší, minimálne 25 EUR. A keďže my v CKM sa vždy snažíme posúvať vpred a zlepšovať naše služby, pridali sme pre teba možnosť zakúpiť si cez nás aj Multi-city letenku, čiže letenku s návratom z iného miesta. Letenku cez náš systém si teda vybavíš rýchlo, pohodlne, lacno a hlavne s istotou, že letenku kupuješ u overených odborníkov na cesty za oceán.

2. Manuálna rezervácia u svojho osobného konzultanta

Ak nevieš vhodnú letenku nájsť priamo na našom webe CKM.sk, môžeš svoje letenkové požiadavky poslať svojmu osobnému konzultantovi na jeho email, prípadne na email online@ckm.sk. Nezabudni nám však napísať, odkiaľ a kam chceš letieť, dátumy kedy chceš letieť a tiež mená a dátumy narodenia všetkých ľudí, pre ktorých letenky požaduješ. Rovnako môžeš vo svojom e-maile uviesť všetky špecifické požiadavky na letenky – napríklad meniteľná letenka, (ne)prestup na konkrétnom letisku či celková dĺžka cesty.
Poplatok za vystavenie je v tomto prípade síce o niečo vyšší (teda o spomínaných 5 eur) ako pri kúpe letenky priamo cez náš web CKM.sk, ušetríš však kopu drahocenného času s hľadaním tých správnych leteniek.

3. Požiadavka na spracovanie letenky zakúpenej mimo CKM

Ak máš času dosť a vyhľadávanie akciových leteniek je tvojím druhým povolaním, môžeš sa tiež prehrabať stovkami známych či neznámych webov, ktoré v dnešnej internetovej dobe letenky ponúkajú. Nezabudni však, letenku si síce môžeš zakúpiť aj na iných stránkach, buď však veľmi ostražitý.
Odporúčame sa prehrabávať len stránkami s letenkami, ktoré sú zároveň aj rezervačnými systémami. Ako sme už spomenuli, my v CKM napríklad používame rezervačný systém Amadeus. Veľké množstvo zahraničných webov, ktoré letenky ponúkajú, totiž nie sú rezervačné systémy, ale len internetové vyhľadávače. To znamená, že nezobrazujú aktuálne dostupné miesta v lietadlách, ale len v minulosti vyhľadané informácie o týchto miestach z iných internetových stránok. Najmä z tohto dôvodu často ponúkajú neaktuálne ceny leteniek. Aj preto ti odporúčame kúpu letenky u nás v CKM.
Druhým a omnoho väčším problémom internetového predaja leteniek sú weby, ktoré síce letenky ponúkajú a predávajú, no neposkytujú k nim vôbec žiadny, alebo len minimálny servis za extra poplatok. Ak si zakúpiš letenku u nás v CKM, vždy ťa budeme informovať, čo sa s ňou deje. Zrušila ti letecká spoločnosť let? Nevadí, obratom a bez poplatku ti letenku prevystavíme na let, ktorý ti vyhovuje najviac a novú letenku ti zašleme na e-mail. Dostala sa tvoja letecká spoločnosť do problémov ako napríklad Air Berlin počas leta 2017 a nekomunikuje s tebou? Nevadí, opäť sa to pokúsime vybaviť za teba. A ak by si za veľkou mlákou zmenil cestovateľské plány, stačí nám napísať a obratom preveríme možnosti prevystavenia tvojej letenky zakúpenej u nás v CKM na iné miesto či dátum, a to podľa štandardných podmienok a poplatkov tvojej leteckej spoločnosti. O toto všetko a ešte omnoho viac kúpou letenky mimo CKM môžeš prísť. Nehovoriac o tom, že niektoré weby obchodujúce s letenkami ti po zaplatení žiadnu letenku nepošlú. Vyvaruj sa preto chybám a vždy si stránku, ktorej sa chystáš poslať svoje peniaze, vopred over.
Ak sa aj napriek všetkému rozhodneš zakúpiť si spiatočnú letenku inde, nezabudni, že nám musíš včas odovzdať všetky potrebné informácie o svojej spiatočnej letenke do USA a o jej prípadných zmenách nás musíš v dostatočnom predstihu vždy informovať. Keďže ani my v CKM nemáme neobmedzené kapacity, nahratie a spracovanie údajov o tvojej spiatočnej letenke zakúpenej mimo CKM sme spoplatnili 35 EUR-ami. Je to jednorazový poplatok, čiže ak sa údaje o tvojich letoch či letenkách zmenia, bezodkladne nás o tom informuj. Neboj sa, nič viac ti účtovať nebudeme. No určite ti budeme vedieť poradiť a pomôcť #CKM4U


Poistenie storna leteniek zakúpených cez nás v CKM

UPOZORNENIE: Najlacnejšie letenky sú vo väčšine prípadov nestornovateľné, čo znamená, že ak na niektorý zo zakúpených letov nenastúpiš, letecká spoločnosť ti neposkytne žiadnu finančnú kompenzáciu či náhradu. Presné informácie o podmienkach tvojej letenky zakúpenej u nás v CKM vždy nájdeš v itinerári, ktorý ti s tvojou letenkou pošleme na e-mail.
Z tohto dôvodu ti ponúkame možnosť zakúpiť si aj poistenie storna letenky od poisťovne Union, teda rovnako ako pri poistení programového poplatku pri tvojom vstupe do programu Work and Travel USA. Poistenie storna pritom vždy stojí 2,8 % z konečnej ceny letenky. Bohužiaľ, letenky zakúpené mimo nás v CKM poistiť nevieme a nemôžeme, pretože poisťovňa Union nám to neumožňuje, a to najmä kvôli poistným podvodom. Ak sa teda rozhodneš zakúpiť si letenku inde a budeš mať záujem aj o poistenie storna, budeš to musieť skúsiť inde.
Kedy je však najlepší čas na kúpu leteniek? My ti odporúčame zakúpiť si spiatočné letenky za oceán až v momente, keď budeš mať od svojho vízového sponzora schválený Job Offer. A zároveň platí, že letenky by si mal mať zakúpené ešte pred svojím vízovým pohovorom na americkej ambasáde.


Registrácia WAT USA #byCKM