Poistenie na WAT USA #byCKM

Na rozdiel od tvojej spiatočnej letenky do Spojených štátov, ktorú si môžeš zakúpiť takpovediac hocikde, cestovné poistenie si budeš musieť zakúpiť práve u nás v CKM. Dôvody sú len dva a sú veľmi jednoduché.
Po prvé, my v CKM, tvoj vízový sponzor (InterExchange, Janus,...), ale aj americká vláda požadujeme, aby si bol za veľkou mlákou poistený nielen počas obdobia práce, ale aj počas cestovania, a to cestovným poistením so zodpovedajúcim krytím, ktoré v prípade potreby uchráni teba či tvoju rodinu pred zadlžením sa na dlhé roky. Americká zdravotná starostlivosť je na rozdiel od tej slovenskej takmer úplne v rukách súkromného sektoru a tento fakt sa odzrkadľuje nielen na jej kvalite, ale hlavne na cene poskytovaných služieb. Aj bežné faktúry za základné ošetrenia, lieky, či hospitalizácie sa preto pohybujú v stovkách, niekedy až v tisíckach, alebo dokonca v desiatkach tisíc amerických dolárov. Dlhoročné pozitívne skúsenosti našich klientov s poisťovňou Union všetkých zodpovedných presvedčili, že nami ponúkaný balík cestovného poistenia, okrem množstva iných dôležitých vecí, spĺňa práve tento najdôležitejší predpoklad.
Po druhé, už dlhé roky v tomto smere spolupracujeme práve s poisťovňou Union. Ich cestovné poistenie je, minimálne čo sa týka ciest za veľkú mláku, jednoznačne najlepšie na slovenskom a českom trhu. V skratke, najnižšia cena a najvyššie krytie. Navyše, keďže sme dlhoročnými partnermi, vždy sa nám u poisťovne Union podarí vylobovať pre vás niečo extra. Napríklad, možnosť uplatnenia študentskej zľavy pri individuálnom komplexnom poistení, no stále v kombinácii s ich celoročným študentským balíkom istotka!, aby si ušetril ešte o "pár" eur navyše. Tak, ako v prípade kúpy tvojej letenky cez nás v CKM, aj pri cestovnom poistení sa vždy snažíme, aby si zaň platil čo najmenej.

Foto: Michal Puškáč, CKM waťák 2016 Foto: Michal Puškáč, CKM waťák 2016

Ak sa obávaš, či nie je poistenie Union zakúpené cez CKM drahšie, ako keby si si ho vybavil priamo v poisťovni Union, nemusíš sa obávať - jeho cena je úplne rovnaká (a navyše cenu znížime použitím tvojho preukazu ISIC alebo karty EURO<26), pričom poistenie zakúpené cez CKM má zvýšené niektoré poistné limity, aby spĺňalo podmienky programu Work &Travel USA, ktoré určuje americká vláda.
Tým pádom si my v CKM, ale aj tvoji príbuzní či známi môžeme byť istí, že za oceánom budeš poistený nielen dobrou poistkou, ale hlavne počas celej dĺžky svojho pobytu. V práci ťa bude chrániť poistenie tvojho amerického zamestnávateľa voči pracovným úrazom jeho zamestnancov a.k.a. Workers Compensation, ktoré od nich s vašimi sponzormi rovnako povinne požadujeme, a počas voľna a dlhých road trips naprieč novým kontinentom sa zase budeš môcť spoľahnúť na naše cestovné poistenie.
V spolupráci s poisťovňou Union sa nám tak pre teba podarilo takpovediac ušiť na mieru balík cestovného poistenia s čo najvyšším krytím, no za čo najnižšiu cenu. Vysnené leto za veľkou mlákou si tak budeš môcť užiť naozaj naplno. Neveríš? Tak čítaj ďalej:

Cestovné poistenie istotka! na prvých 30 dní v USA

Počas tvojich prvých 30 dní v zámorí budeš poistený študentským balíkom cestovného poistenia istotka! od poisťovne Union, a to so zľavou na tvoj ISIC či Euro<26 len za 13,50 eura. Túto skvelú cenu však na rozsahu tvojho poistného krytia vôbec nepocítiš. istotka! totiž zahŕňa:

• poistenie liečebných nákladov až do výšky 250.000 EUR a asistenčné služby v zahraničí bez limitu;
• úrazové poistenie až do výšky 14.000 EUR;
• poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu až do výšky 100.000 EUR;
• poistenie nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii až do výšky 20.000 EUR;
• a poistenie batožiny až do výšky 1000 EUR.

Maj však na pamäti, že istotka! vždy platí len prvých 30 dní od vycestovania do zahraničia zo Slovenskej alebo Českej republiky. Ak teda plánuješ za svojím americkým letom letieť napríklad z Erasmu, čiže už sa dlhodobo v zahraničí nachádzaš a domov sa pred cestou do USA neplánuješ vrátiť, lepšie bude, ak si na svoj celý pobyt za oceánom zakúpiš individuálne cestovné poistenie od poisťovne Union. Tvoj konzultant na to bude určite myslieť, no neváhaj sa mu pripomenúť.

Foto: Žaneta Števuliaková, CKM waťáčka 2018 Foto: Žaneta Števuliaková, CKM waťáčka 2018

Individuálne cestovné poistenie na zvyšok pobytu v USA

Na zvyšok tvojho pobytu za veľkou mlákou, čiže po uplynutí prvých 30 dní od vycestovania zo Slovenskej či Českej republiky, budeš poistený individuálnym cestovným poistením so zľavou na tvoj ISIC či EURO<26, pričom cena tohto cestovného poistenia záleží od celkového počtu dní, ktoré za veľkou mlákou stráviš a od rozsahu poistného krytia, ktoré si zvolíš. Individuálne cestovné poistenie na zvyšok tvojho pobytu musí zahŕňať minimálne:

• poistenie liečebných nákladov bez limitu a asistenčné služby v zahraničí bez limitu,
• úrazové poistenie až do výšky 14.000 EUR.

Ak by si však chcel rozsah svojho individuálneho cestovného poistenia na zvyšok pobytu v Spojených štátoch rozšíriť na komplexné krytie, teda na rozsah cestovného poistenia Union istotka!, ktorým budeš poistený počas prvých 30 dní svojej veľkej cesty, tvoj osobný konzultant ťa môže bez problémov pripoistiť. Tým pádom budeš mať komplexné cestovné poistenie počas svojho celého pobytu za veľkou mlákou, i keď bude výsledná cena tvojho individuálneho komplexného poistenia o čosi vyššia. Toto individuálne komplexné cestovné poistenie však okrem poistenia liečebných nákladov bez limitu a asistenčné služby v zahraničí bez limitu v sebe zahŕňa aj:

• poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu až do výšky 100.000 EUR;
• a poistenie batožiny až do výšky 700 EUR.

Výšku krytia tvojho cestovného poistenia si budeš môcť vybrať v momente, keď spoza oceánu dorazí tvoje pracovné povolenie DS-2019 a keď budeš mať zakúpenú spiatočnú letenku za oceán. Tvoj konzultant ťa bude určite včas informovať.

Foto: Barbora Hojdíková, CKM waťáčka 2018 Foto: Barbora Hojdíková, CKM waťáčka 2018

Cestovné poistenie od americkej poisťovne

Nie každý si však môže zakúpiť vyššie spomínané cestovné poistenie od poisťovne Union. Podmienkou pre jeho získanie je platenie zdravotných odvodov v Slovenskej alebo Českej republike. Ak si Slovák, Slovenka, Čech alebo Češka a zároveň tvoja domovská univerzita, na ktorej študuješ na dennej báze, sídli na Slovensku alebo u našich západných susedov, na 100% za teba platí zdravotné odvody štát. Či už ten so sídlom v Bratislave, alebo v Prahe.
Ak si však zahraničným denným študentom slovenskej alebo českej univerzity, alebo si Slovák, Slovenka, Čech, či Češka a študuješ na univerzite so sídlom mimo našich dvoch bratských krajín, radšej si over, kde platíš, alebo ktorý štát za teba platí zdravotné odvody. Vyhneš sa tak komplikáciám a ušetríš nám aj sebe kopec času. Ak by si zistil, že zdravotné odvody neodvádzaš na Slovensku alebo v Česku, neváhaj kontaktovať svojho konzultanta. Bude ti totiž musieť vystaviť cestovné poistenie od americkej poisťovne. Je síce drahšie a má nižšie krytie, stále je však schválené americkou vládou aj našimi sponzorskými organizáciami, čiže báť sa o teba my v CKM a najmä tvoji najbližší, nebudeme musieť.