Work and Travel USA 2021 NEWS

Nová sezóna je tu! Prinesie so sebou skvelé novinky, ale aj osvedčené klasiky. Viac online, premakanejšie podmienky a ako vždy, najlepšie ceny už od 329 USD. Vybrať si môžeš z viacerých druhov programov (BASIC, LIFEGUARD, JOB PLACEMENT, SKYPE FAIR) a nemusíš sa obávať - hoci začíname neskôr, miest budeme mať dosť pre každého cestovateľa. Nebudú chýbať ani obľúbené súťaže a staré známe tváre CKM. Na tejto stránke sa postupne dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o sezóne 2021, ale povieme si niečo aj k tohtoročnému letu, koronakríze a stopke pre J1 víza.

WAT USA 2020, a.k.a. čo sa tento rok stalo s programom?

Rok 2020. Pandémia. Prázdne mestá, podniky, letiská. Koronavírus zasiahol výrazným spôsobom do životov nás všetkých. Bohužiaľ, pandémia neobišla ani cestovanie. Udrela v plnej sile a zmenila naše, ale predovšetkým vaše cestovateľské plány. Pandémia koronavírusu a zhoršujúca sa situácia v USA viedli k najhoršiemu možnému scenáru – program WAT USA dostal pre sezónu 2020 stopku. Program WAT USA, ktorý je našou súčasťou už desiatky rokov a robil nám vždy radosť.

Pomyselnú bodku za programom pre sezónu 2020 urobil americký prezident Donald Trump. Ten 22. júna vzhľadom na zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu v USA dočasne obmedzil vstup do Spojených štátov pre držiteľov niektorých typov víz (žiaľ, boli medzi nimi aj naše známe J1 víza, ktoré sa udeľujú waťákom). Úplné znenie prezidentského vyhlásenia, tzv. Proclamation Suspending Entry of Aliens, nájdete TU.  

Začiatkom októbra však waťácky svet obletela pozitívna správa, ktorá k nám prišla spoza veľkej mláky. Vo štvrtok 1. októbra 2020 kalifornský sudca Jeffrey S. White rozhodol o tom, že vyššie spomenuté vyhlásenie Donalda Trumpa z 22. júna 2020 nebolo v súlade so zákonom, keďže právomoci v rámci imigračnej politiky má len kongres a ten môže delegovať rozhodnutia na prezidenta len v prípade, ak ide o národnú bezpečnosť a zahraničnú politiku vo vzťahu k cudzím mocnostiam. Preto sudca vydal zákaz implementácie Trumpovho vyhlásenia #goodnews

V CKM máme za sebou mimoriadne náročné mesiace plné komplikovaných situácií, bezsenných nocí a náročných rozhodnutí. My sme to však nevzdali. Program WAT USA chceme prinášať aj ďalším generáciám a chceme, aby si nezabudnuteľné leto za veľkou mlákou užili ešte tisíce študentov o 5, 10 či 20 rokov neskôr. Zážitky, skúsenosti, cestovanie a spoznávanie sú víziou, ktorá nás bude vždy hnať vpred #nevergiveup

Nová sezóna, nové podmienky, nové výzvy

Sezóna 2020 je nenávratne preč. Vyzbrojení odhodlaním, pozitívnymi správami od amerických vízových sponzorov a skvelými podmienkami sa vraciame späť.

Vzhľadom na udalosti posledných mesiacov je našou prioritou, aby ste do programu vstupovali s čo najväčšou istotou, dobrým pocitom a pozitívnym naladením. Sezónu 2021 sme teda neotvorili v októbri, tak, ako tomu bolo po minulé roky. Registrácie do programu WAT USA 2021 sme spustili čosi neskôr, no o to symbolickejšie, na Deň študentov - 17. novembra 2020 o 17:11. 

Sezóna, ktorá nás čaká, bude rozhodne iná. Pre nás bude jednoznačne veľkou výzvou, preto do nej vstupujeme s pokorou, ale s o to väčším odhodlaním. Veľkou (a veríme, že viac ako pozitívnou) novinkou je, že pre sezónu 2021 budeme mať pre vás vďaka dohodám s americkými sponzormi a ďalšími partnermi, ktorí ovplyvňujú naše náklady na program, pripravené skvelé ceny a nové podmienky WAT USA prispôsobené aj pre prípad nepriaznivých podmienok súvisiacich s cestovaním a pandémiou koronavírusu. V praxi to znamená, že ak by nastala rovnaká situácia ako minulú sezónu a nebolo by možné kvôli pandémii koronavírusu alebo reštrikciám vlády USA vycestovať, stornopoplatky budú minimálne. Samozrejme, okrem refundácie bude existovať aj možnosť prenosu poplatkov do ďalšieho leta.

Nové, vylepšené stornopodmienky, najlepšie ceny programov od 329 USD (cca 280 EUR), dostatočný počet voľných miest. S touto "svätou trojicou" vstupujeme do sezóny 2021 a veríme, že napriek situácii, ktorej sme tento rok spoločne čelili, zostanete naklonení americkému letu #zavodousCKM :-)

Sleduj našu webku, ale aj fejsbúk a instagram CKM a postupne tu nájdeš nové informácie, ktoré hľadáš. Alebo nám už teraz vyplň bezplatnú a nezáväznú registráciu a čoskoro sa s tebou spojíme #seeyousoon #CestujKýmMôžeš


Registrácia WAT USA #byCKM