Zmeny leteniek v súvislosti s Covid-19

V súvislosti so šírením pandémie nového koronavírusu väčšina leteckých spoločností dočasne pozastavila svoju činnosť najmä vzhľadom na zákazy vstupu uplatňované jednotlivými štátmi ako aj poklesom dopytu po leteckej doprave.

Nižšie vám prinášame základný prehľad možností, ktoré letecké spoločnosti v súvisloti s pandémiou ponúkaju:

  Turkish Airlines

Všetky medzinárodné lety leteckej spoločnosti Turkish Airlines sú pozastavené do 20.5.2020.
Klienti, ktorí si zakúpili letenku do 20.3.2020 a nechcú cestovať, majú možnosť využiť službu „Zero Change Fee“ alebo „Change to Open Ticket“.
Zero Change Fee znamená bezplatnú zmenu dátumu cestovania. Pokiaľ klient nevie presný dátum letu, môže si zmeniť letenku na Open Ticket a dátum nahlási až následne. Obe služby sú bezplatné len 1 krát. Ďalšia zmena termínu by bola už za poplatok.
Najneskorší termín cestovania po zmene je 28.2.2021 (návrat).

Info na stránke dopravcu


   LOT Polish Airlines

Všetky lety leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines sú pozastavené do 26.4.2020.
Klienti s platnou letenkou s návratom najneskôr do 31.12.2020 môžu až do 31.8.2020 využiť zmenu letenky na iný termín. Ak nový termín ešte nepoznajú, môžu si letenku zmeniť bez poskytnutia nových dátumov, musia ich však nahlásiť najneskôr do 31.8.2020. Najneskorší termín novej cesty je 31.3.2021. Nový termín/letenka musia byť v rovnakej rezervačnej triede ako originálna letenka.
Táto zmena termínov letov je bezplatná a vzťahuje sa rovnako na meniteľné aj nemeniteľné letenky.
Letenky je možné aj stornovať, pri tejto možnosti však platia pôvodné stornopodmienky uplatňované pri kúpe letenky.

Info na stránke dopravcu


  SAS Scandinavian Airlines

Väčšina medzinárodných letov spoločnosti SAS je pozastavená do odvolania. V prevádzke je len pár vnútroštátnych letov a letov medzi škandinávskymi krajinami. Všetky lety do kontinentálnej Európy, USA a Ázie sú pozastavné. Obnovenie letov je závislé na ukončení reštrikcií pri vstupoch do väčšiny krajín ako aj obnovenie záujmu o prepravu na konkrétnych linkách.
Klientom, ktorým spoločnosť SAS zruší ich let, ponúkne voucher v hodnote ich letenky s platnosťou 1 rok od dátumu vystavenia. V prípade, ak by voucher nevyužili, bude im letenka zrefundovaná.
Klienti, ktorí si zakúpili letenky do 4.3.2020 s odletom do 15.5.2020 a nechcú cestovať, môžu si zmeniť bezplatne termín letu, ktorý nemsie byť neskôr ako 31.3.2021. Ak presný termín nevedia a chcú zmeniť let, spoločnosť im vystaví voucher s platnosťou 1 rok od vystavenia. Voucher je nerefundovateľný.

Info na stránke dopravcu