Ceny programov WAT USA #byCKM

U nás v CKM nikdy neplatíš žiadne registračné či skryté poplatky. Naopak, vybrať si môžeš až zo štyroch programov Work and Travel USA, ktoré sa každú sezónu snažíme vyskladať a pripraviť tak, aby si si z nich vedel vybrať ten, ktorý ti bude vyhovovať najviac. Každý z našich programov WAT USA má preto iný programový poplatok, ktorý sa väčšinou každé dva až štyri týždne zvyšuje. K svojmu programovému poplatku si tiež musíš pripočítať ďalšie náklady, ktoré súvisia s tvojou vysnívanou cestou za oceán. Hovoríme napríklad o letenkách, vízach či poistení. Výsledná cena tvojej americkej cesty teda záleží od rôznych faktorov. Čítaj preto pozorne a ak by ti niečo nebolo jasné, píš, volaj, veď sme tu pre teba. #CKM4U

Aktuálne ceny programov WAT USA 2020

Tabuľka programových poplatkov:

Program
First Timer
Repeater
Platnosť ceny
BASIC
389 USD
379 USD
do 31.10.2020
LIFEGUARD
629 USD
609 USD
do 31.10.2020
JOB Placement
619 USD
599 USD
do 31.10.2020
JOB Fair
619 USD
599 USD
do 31.10.2020
JOB Fair Santa Cruz
819 USD
799 USD
do 31.10.2020

First Timer - osoba, ktorá sa programu Work and Travel USA zúčastní po prvý raz
Repeater - osoba, ktorá sa programu Work and Travel USA zúčastnila už v minulosti (vítaní sú aj účastníci iných agentúr)
Programový poplatok - poplatok za program Work and Travel USA     

           

Záloha 190 USD a postupné platby

U nás v CKM zároveň platí, že všetky poplatky platíš postupne, čiže po častiach. Obličku teda rozhodne predávať nemusíš. #haháá Pri podpise programovej zmluvy s nami ti stačí do dvoch dní uhradiť len zálohu vo výške 190 USD z programového poplatku a zvyšok z neho doplatíš až v momente, keď ti spoločnými silami nájdeme vysnívanú prácu za oceánom, alebo keď nám predložíš svoj americký Job Offer. Zároveň platí, že aj ďalšie náklady (SEVIS Fee, vízový poplatok, spiatočná letenka či cestovné poistenie) sa u nás v CKM hradia postupne, čiže celkové náklady si môžeš pokojne rozložiť až do štyroch platieb, a to v priebehu približne troch až ôsmich mesiacov.

Žiadne ďalšie poplatky počas leta

V prehľadnej tabuľke nižšie nájdeš prehľad výdavkov, s ktorými budeš musieť počítať pred vycestovaním za oceán. Ber to však ako investíciu, ktorá sa ti počas leta vráti. V dolároch, aj v zážitkoch :) Okrem toho maj na pamäti, že u nás v CKM žiadne ďalšie poplatky neplatíš a ani počas tvojho amerického leta, či po návrate domov platiť nebudeš.

Koľko musím investovať, aby som sa dostal do Ameriky?


BASIC
LIFEGUARD
JOB Placement
JOB Fair
Programový poplatok1
od 369 USD
od 599 USD
od 589 USD
od 589 USD
SEVIS Fee2
35 USD
od 35 USD
35 USD
35 USD
Vízový poplatok3
160 USD
160 USD
160 USD
160 USD
Spiatočná letenka4
od 450 EUR
od 450 EUR
od 450 EUR
od 450 EUR
Cestovné poistenie5
od 87 EUR
od 87 EUR
od 87 EUR
od 87 EUR
Poistenie storna6
2,8 % z ceny
2,8 % z ceny
2,8 % z ceny
2,8 % z ceny
Kurz plavčíka7
X
od 0 do 250 EUR
X
X
SPOLU
od 995 EUR
od 1160 EUR
od 1190 EUR
od 1220 EUR

  • 1Programový poplatok: Ceny našich programov WAT USA postupom času rastú, a to cca o 10 až 50 USD mesačne. V tabuľke sú použité uvádzacie ceny z 01. októbra 2019.
  • 2SEVIS Fee: Administratívny poplatok americkému ministerstvu zahraničných vecí, ktorý je povinnou súčasťou programu WAT USA.
  • 3Vízový poplatok: Hoci je uvedený v USD, platí sa v EUR, a to po prepočítaní bezpečnostným kurzom (buď našim alebo americkej ambasády), čiže cena tvojho skupinového vízového pohovoru, s ktorým ti radi pomôžeme, sa bude pohybovať v rozmedzí od 145 do 155 EUR, pretože kurz USD/EUR sa časom mení a za vízové pohovory americkej ambasáde v Bratislave platíme v eurách v inom čase, než nám tento poplatok uhrádzaš ty. Pri našom skupinovom vízovom pohovore trvá rozhovor s pánom konzulom od 30 sekúnd do 3 minút, pretože ambasáda dostáva od nás všetky tvoje podklady vopred a skontrolované. Pokiaľ však nepotrebuješ našu pomoc pri vybavení vízového pohovoru, stále sa môžeš zúčastniť individuálneho vízového pohovoru, na ktorom tak ušetríš približne 5 až 15 EUR (v závislosti od aktuálneho výmenného kurzu EUR/USD, ktorý si interne stanovuje americká ambasáda), avšak vybavenie vízového pohovoru, príprava dokladov, časenky a platby budú výhradne na tebe a tvoj pohovor s pánom konzulom bude dlhší, približne 10 až 20 minút.
  • 4Spiatočná letenka: Jej cena záleží od množstva faktorov, no v CKM sa vždy snažíme, aby ste za letenky platili čo najmenej. Pri kúpe letenky mimo CKM však počítaj s jednorázovým poplatkom 35 EUR za spracovanie údajov z tvojej letenky - kontrola dátumov s tvojim cestovným poistením a pracovným povolením, reporting sponzorovi či na vyžiadanie aj vláde USA a podobne.
  • 5Cestovné poistenie: Cena tvojho cestovného poistenie záleží od dĺžky tvojho pobytu a pohybuje sa od 87 EUR (10 týždňov) do približne 170 EUR (16 týždňov), pričom platí, že ak sa rozhodneš na WAT USA vycestovať s nami v CKM, musíš si ho u nás aj zakúpiť. Kúpa cestovného poistenia je povinnou súčasťou programu WAT USA a nepomýľ si ho s Workers Compensation, čiže s poistením tvojho amerického zamestnávateľa, ktoré ťa chráni len počas práce.
  • 6Poistenie storna: Ide o dobrovoľné poistenie, no my v CKM ti ho určite odporúčame. Môžeš si takto svoj program WAT USA a tiež letenku zakúpenú cez nás v CKM poistiť voči neočakávaným situáciám ako zranenie, úmrtie v rodine, neudelenie víz a podobne, čiže v týchto prípadoch tak neprídeš o všetky svoje investované peniaze.
  • 7Kurz plavčíka: Spoločnosť Premier Aquatics ponúka kurz plavčíka za poplatok 300 USD, ale pri včasnom príchode do USA ti zamestnávateľ preplatí 100 % z ceny kurzu v prvej výplate po príchode do USA. V prípade, že ti nebudú udelené víza alebo nevycestuješ do USA kvôli závažným zdravotným alebo rodinným dôvodom, Premier Aquatics ti vráti celú sumu poplatku naspäť. V spoločnosti High Sierra Pools stojí kurz plavčíka 150 USD a v prípade neudelenia víz ti spoločnosť vráti 100 USD.


A čo vreckové na začiatok?

Samozrejme, na svoj prvý americký týždeň alebo dva budeš potrebovať aj nejaké to vreckové, aby si si dokázal pokryť svoje prvotné náklady na ubytovanie, stravu či cestovanie. Odporúčame ti zobrať si so sebou od 300 do 800 dolárov, v závislosti od lokality, do ktorej sa chystáš a ostatných faktorov, napríklad, či máš po prílete do USA platiť depozit za ubytovanie a podobne. Avšak naše viac než 22-ročné skúsenosti s WAT USA nám hovoria, že po tvojich prvých dvoch až šiestich týždňoch za oceánom sa karta obráti a z nákladov sa stanú zárobky.

Second Job bez príplatku

A či sa domov vrátiš ako dolárový milionár? Nebudeme ti klamať, skôr asi nie. Jedine, že by si sa vybral na trip do Vegas a išla by ti karta ako nikdy predtým. Každopádne, počas svojho amerického leta si dokážeš s prehľadom zarobiť na všetky náklady spojené s tvojim vycestovaním, na samotný život v USA, aj na bežné cestovanie v danom regióne. Ak ale plánuješ mesačnú púť naprieč Spojenými štátmi, medové týždne na Havaji, tour de coffee v Južnej Amerike, alebo ochutnávku tých najlepších rumov sveta v Karibiku, odporúčame ti nájsť si aj second job, ktorý máš u nás v CKM bez poplatku za schválenie. A potom ti možno nejaká tvrdá mena zostane aj na ten náš slovenský život. A ako sa zase hovorí pod Tatrami, šikovným patrí svet – je to teda len a len v tvojich rukách :)