Ceny programov WAT USA #byCKM

U nás v CKM nikdy neplatíš žiadne registračné či skryté poplatky. Naopak, vybrať si môžeš až z piatich programov Work and Travel USA, ktoré sa každú sezónu snažíme vyskladať a pripraviť tak, aby si si z nich vedel vybrať ten, ktorý ti bude vyhovovať najviac. Každý z našich programov Work and Travel USA má preto iný programový poplatok, ktorý sa väčšinou každé dva až štyri týždne zvyšuje. K svojmu programovému poplatku si tiež musíš pripočítať ďalšie náklady, ktoré súvisia s tvojou vysnívanou cestou za oceán. Hovoríme napríklad o letenkách, vízach či poistení. Výsledná cena tvojej americkej cesty teda záleží od rôznych faktorov. Čítaj preto pozorne a ak by ti niečo nebolo jasné, píš, volaj, veď sme tu pre teba. #CKM4U

Aktuálne ceny programov WAT USA 2020

Tabuľka programových poplatkov:
FINAL CALL: Posledná možnosť prihlásenia sa na leto 2020. Programy uzatvárame najneskôr 31.3.2020
(prípadne skôr podľa vypredania voľných miest).
Ak chceš stihnúť svoju Ameriku v lete 2020, nečakaj a prihlás sa do programu skôr ako 31. marca. 31.3.2020 je termín, kedy nestačí len registrácia do programu, ale najneskôr v tento deň musíš mať už podpísanú programovú zmluvu, uhradený poplatok za program aj vyplnenú aplikáciu pre sponzora.

Pri programe LIFEGUARD a spoločnosti Premier Aquatics môžeš využiť aj brutálnu zľavu 500 USD z programového poplatku, ak priletíš do USA najneskôr do 22.5.2020. Klikaj TU.

Program
Repeater
First Timer
Platnosť ceny
BASIC
uzávierka 31.3.2020

499 USD (cca 439 EUR)
499 USD (cca 439 EUR)
do 31.3.2020
LIFEGUARD
uzávierka 31.3.2020

729 USD (cca 642 EUR)
729 USD (cca 642 EUR)
do 31.3.2020
JOB Placement
uzávierka 31.3.2020

719 USD (cca 633 EUR)
719 USD (cca 633 EUR)
možná zľava až 500 USD!

do 31.3.2020

JOB Fair

659 USD (cca 574 EUR)
679 USD (cca 591 EUR)
vypredané

JOB Fair Santa Cruz

859 USD (cca 747 EUR)
879 USD (cca 765 EUR)
vypredané

Repeater - nazývame ťa tak, ak si sa programu Work and Travel USA zúčastnil(a) už v minulosti. Vítaní sú u nás aj účastníci iných agentúr.
First Timer - si to práve ty, ak sa programu Work and Travel USA zúčastňuješ po prvý raz.
Programový poplatok - poplatok za program Work and Travel USA.     

           

Záloha 190 USD a postupné platby

U nás v CKM zároveň platí, že všetky poplatky platíš postupne, čiže po častiach. Obličku teda rozhodne predávať nemusíš. #haháá Pri podpise programovej zmluvy s nami ti stačí do dvoch dní uhradiť len zálohu vo výške 190 USD z programového poplatku a zvyšok z neho doplatíš až v momente, keď ti spoločnými silami nájdeme vysnívanú prácu za oceánom, alebo keď nám predložíš svoj americký Job Offer. Zároveň platí, že aj ďalšie náklady (SEVIS Fee, vízový poplatok, spiatočná letenka či cestovné poistenie) sa u nás v CKM hradia postupne, čiže celkové náklady si môžeš pokojne rozložiť až do štyroch platieb, a to v priebehu približne troch až ôsmich mesiacov.

Žiadne ďalšie poplatky počas leta

V prehľadnej tabuľke nižšie nájdeš prehľad výdavkov, s ktorými budeš musieť počítať pred vycestovaním za oceán. Ber to však ako investíciu, ktorá sa ti počas leta vráti. V dolároch, aj v zážitkoch :) Okrem toho maj na pamäti, že u nás v CKM žiadne ďalšie poplatky neplatíš a ani počas tvojho amerického leta, či po návrate domov platiť nebudeš.

Koľko musím investovať, aby som sa dostal do Ameriky?


BASIC
LIFEGUARD
JOB Placement
JOB Fair
Programový poplatok1
od 369 USD
od 599 USD
od 589 USD
od 589 USD
SEVIS Fee2
35 USD
od 35 USD
35 USD
35 USD
Vízový poplatok3
160 USD
160 USD
160 USD
160 USD
Spiatočná letenka4
od 450 EUR
od 450 EUR
od 450 EUR
od 450 EUR
Cestovné poistenie5
od 87 EUR
od 87 EUR
od 87 EUR
od 87 EUR
Poistenie storna6
2,8 % z ceny
2,8 % z ceny
2,8 % z ceny
2,8 % z ceny
Kurz plavčíka7
X
od 0 do 250 EUR
X
X
SPOLU
od 995 EUR
od 1160 EUR
od 1190 EUR
od 1220 EUR

  • 1Programový poplatok: Ceny našich programov Work and Travel USA postupom času rastú, a to cca o 10 až 50 USD mesačne. V tabuľke sú použité uvádzacie ceny z 01. októbra 2019.
  • 2SEVIS Fee: Administratívny poplatok americkému ministerstvu zahraničných vecí, ktorý je povinnou súčasťou programu WAT USA.
  • 3Vízový poplatok: Hoci je uvedený v USD, platí sa v EUR, a to po prepočítaní bezpečnostným kurzom (buď našim alebo americkej ambasády), čiže cena tvojho skupinového vízového pohovoru, s ktorým ti radi pomôžeme, sa bude pohybovať v rozmedzí do 170 EUR, jednak preto, že kurz USD/EUR sa časom mení a za vízové pohovory americkej ambasáde v Bratislave platíme v eurách v inom čase, než nám tento poplatok uhrádzaš ty. A tiež z toho dôvodu, že pri skupinovom pohovore sa procesujú všetky dokumenty, vrátane platby pohovoru a tvorby tvojej časenky, vopred. Pri našom skupinovom vízovom pohovore trvá rozhovor s pánom konzulom od 30 sekúnd do 3 minút, pretože ambasáda dostáva od nás všetky tvoje podklady vopred a skontrolované. Pokiaľ však nepotrebuješ našu pomoc pri vybavení vízového pohovoru, stále sa môžeš zúčastniť individuálneho vízového pohovoru, na ktorom tak ušetríš približne 8 až 16 EUR (v závislosti od aktuálneho výmenného kurzu EUR/USD, ktorý si interne stanovuje americká ambasáda), avšak vybavenie vízového pohovoru, príprava dokladov, časenky a platby budú výhradne na tebe a tvoj pohovor s pánom konzulom bude dlhší, približne 10 až 20 minút.
  • 4Spiatočná letenka: Jej cena záleží od množstva faktorov, no v CKM sa vždy snažíme, aby ste za letenky platili čo najmenej. Pri kúpe letenky mimo CKM však počítaj s jednorázovým poplatkom 35 EUR za spracovanie údajov z tvojej letenky - kontrola dátumov s tvojim cestovným poistením a pracovným povolením, reporting sponzorovi či na vyžiadanie aj vláde USA a podobne.
  • 5Cestovné poistenie: Cena tvojho cestovného poistenie záleží od dĺžky tvojho pobytu a pohybuje sa od 87 EUR (10 týždňov) do približne 170 EUR (16 týždňov), pričom platí, že ak sa rozhodneš na WAT USA vycestovať s nami v CKM, musíš si ho u nás aj zakúpiť. Kúpa cestovného poistenia je povinnou súčasťou programu WAT USA a nepomýľ si ho s Workers Compensation, čiže s poistením tvojho amerického zamestnávateľa, ktoré ťa chráni len počas práce.
  • 6Poistenie storna: Ide o dobrovoľné poistenie, no my v CKM ti ho určite odporúčame. Môžeš si takto svoj program WAT USA a tiež letenku zakúpenú cez nás v CKM poistiť voči neočakávaným situáciám ako zranenie, úmrtie v rodine, neudelenie víz a podobne, čiže v týchto prípadoch tak neprídeš o všetky svoje investované peniaze. Podmienky poistenia storna produktov hľadaj TU.
  • 7Kurz plavčíka: Spoločnosť Premier Aquatics ponúka kurz plavčíka v Banskej Štiavnici za poplatok 300 USD, ale kurz nezatiahneš celý. Po príchode do USA ti z neho zamestnávateľ preplatí 200 USD. V prípade, že ti nebudú udelené víza alebo nevycestuješ do USA kvôli závažným zdravotným alebo rodinným dôvodom, Premier Aquatics ti dokonca vráti celú sumu poplatku naspäť. V spoločnosti High Sierra Pools stojí kurz plavčíka 150 USD, je organizovaný v Bratislave a v prípade neudelenia víz ti spoločnosť vráti 100 USD.


A čo vreckové na začiatok?

Samozrejme, na svoj prvý americký týždeň alebo dva budeš potrebovať aj nejaké to vreckové, aby si si dokázal pokryť svoje prvotné náklady na ubytovanie, stravu či cestovanie. Odporúčame ti zobrať si so sebou od 300 do 800 dolárov, v závislosti od lokality, do ktorej sa chystáš a ostatných faktorov, napríklad, či máš po prílete do USA platiť depozit za ubytovanie a podobne. Avšak naše viac než 22-ročné skúsenosti s WAT USA nám hovoria, že po tvojich prvých dvoch až šiestich týždňoch za oceánom sa karta obráti a z nákladov sa stanú zárobky.

Second Job bez príplatku

A či sa domov vrátiš ako dolárový milionár? Nebudeme ti klamať, skôr asi nie. Jedine, že by si sa vybral na trip do Vegas a išla by ti karta ako nikdy predtým. Každopádne, počas svojho amerického leta si dokážeš s prehľadom zarobiť na všetky náklady spojené s tvojim vycestovaním, na samotný život v USA, aj na bežné cestovanie v danom regióne. Ak ale plánuješ mesačnú púť naprieč Spojenými štátmi, medové týždne na Havaji, tour de coffee v Južnej Amerike, alebo ochutnávku tých najlepších rumov sveta v Karibiku, odporúčame ti nájsť si aj second job, ktorý máš u nás v CKM bez poplatku za schválenie. A potom ti možno nejaká tvrdá mena zostane aj na ten náš slovenský život. A ako sa zase hovorí pod Tatrami, šikovným patrí svet – je to teda len a len v tvojich rukách :)


Registrácia WAT USA #byCKM