Ceny programov WAT USA #byCKM

U nás v CKM nikdy neplatíš žiadne registračné či skryté poplatky. Naopak, vybrať si môžeš až zo štyroch programov Work and Travel USA, ktoré sa každú sezónu snažíme vyskladať a pripraviť tak, aby si si z nich vedel vybrať ten, ktorý ti bude vyhovovať najviac. Každý z našich programov Work and Travel USA má preto iný programový poplatok, ktorý sa postupne zvyšuje. K svojmu programovému poplatku si tiež musíš pripočítať ďalšie náklady, ktoré súvisia s tvojou cestou za oceán. Hovoríme napríklad o letenkách, vízach či poistení. Výsledná cena tvojej americkej cesty teda záleží od rôznych faktorov. Čítaj preto pozorne a ak by ti niečo nebolo jasné, píš, volaj, veď sme tu pre teba #CKM4U

Aktuálne ceny programov WAT USA 2021

Tabuľka programových poplatkov:

Program
Repeater
First Timer
Platnosť ceny
BASIC

379 USD (cca 333 EUR)
379 USD (cca 333 EUR)
do 30.4.2021
JOB Placement

609 USD (cca 535 EUR)
609 USD (cca 535 EUR)
do 30.4.2021
SKYPE Fair

609 USD (cca 535 EUR)
609 USD (cca 535 EUR)
do 30.4.2021

LIFEGUARD

649 USD (cca 571 EUR)
649 USD (cca 571 EUR)
do 30.4.2021

Repeater - nazývame ťa tak, ak si sa programu Work and Travel USA zúčastnil(a) a pracoval si v Amerike už v minulosti. Vítaní sú u nás aj účastníci iných agentúr.
First Timer - si to práve ty, ak sa programu Work and Travel USA zúčastňuješ po prvý raz.
Programový poplatok - poplatok za program Work and Travel USA.     

           

Záloha 190 USD a postupné platby

U nás v CKM zároveň platí, že všetky poplatky platíš postupne, čiže po častiach. Obličku teda rozhodne predávať nemusíš. Pri podpise programovej zmluvy s nami ti stačí do dvoch dní uhradiť len zálohu vo výške 190 USD (cca 165 EUR) z programového poplatku a zvyšok z neho doplatíš až v momente, keď budeš mať svoju želanú prácu za oceánom, alebo keď nám predložíš svoj americký job offer. Zároveň platí, že aj ďalšie náklady (SEVIS Fee, vízový poplatok, spiatočná letenka či cestovné poistenie) sa u nás v CKM hradia postupne, čiže celkové náklady si môžeš pokojne rozložiť až do štyroch platieb, a to v priebehu približne troch až šiestich mesiacov. 

Zvýhodnené stornopoplatky v prípade nepriaznivej pandemickej situácie

V CKM pevne veríme, že situácia, ktorá obmedzila cestovanie v roku 2020, sa už nezopakuje. Ak by sa však predsa len pandemická situácia nezlepšila a cestovanie do USA by nebolo možné, budú pre teba platiť zvýhodnené stornopodmienky WAT USA 2021. Výška stornopoplatku bude závisieť od typu programu, štádia, v akom sa budeš nachádzať a od sponzorskej organizácie, ktorá tvoje pracovné povolenie vystavuje. Môžeme ťa však ubezpečiť, že sme urobili všetko pre to, aby bola tvoja strata v prípade nemožnosti vycestovať minimálna. Napríklad v prípade programového poplatku BASIC a JOB Placement je stornopoplatok vo výške 90 USD (približne 78 EUR) a túto sumu zaplatíš za služby, ktoré ti počas vybavovania pracovného povolenia my aj sponzorská organizácia poskytneme. Zvyšná suma ti bude vrátená. V prípade, že sa rozhodneš namiesto refundácie pre presun programu na leto 2022, zaplatenú sumu programového poplatku Ti presunieme na ďalší rok v plnej výške, teda bez stornopoplatku. Ak budeš mať akékoľvek otázky o stornopoplatkoch, na tie najčastejšie nájdeš odpoveď po nezáväznej a bezplatnej registrácii vo svojom #WATsteps konte a radi ti ich kedykoľvek zodpovie aj tvoja osobná Travel konzultantka.  

Koľko musím investovať, aby som sa dostal do Ameriky?

Okrem programového poplatku ťa pred vstupom na americkú pôdu čaká ešte niekoľko výdavkov. Ber to však ako investíciu, ktorá sa ti niekoľkonásobne vráti - či už v podobe zarobených doláčov, alebo nezabudnuteľných cestovateľských zážitkov. Čaká ťa napríklad kúpa letenky, cestovného poistenia či vízového poplatku. Nemusíš sa však obávať, u nás v CKM máš istotu, že ti všetky tieto výdavky pomôžeme vybaviť tak, aby ťa vyšli čo najlacnejšie. Preto každoročne ponúkame napríklad špeciálne letenky vyskladané presne pre potreby waťákov, a to za študentské, supernízke ceny. A koľko teda budeš musieť investovať? Napríklad, v prípade programu BASIC ťa kompletne všetky vstupné náklady vrátane letenky či poistenia vyjdú približne na 1050 EUR. Stále však platí, že u nás v CKM ťa aj po sčítaní všetkých nákladov vyjde program najlacnejšie v rámci celého Česko-Slovenska. A to sa oplatí! :))

Prehľadnú tabuľku nákladov, ktoré ťa čakajú pred vycestovaním, nájdeš po bezplatnej a nezáväznej registrácii vo svojom #WATsteps konte či u svojej osobnej travel konzultantky.

Žiadne ďalšie poplatky počas leta
U nás v CKM žiadne ďalšie poplatky neplatíš a ani počas tvojho amerického leta, či po návrate domov platiť nebudeš. Všetky výdavky si tak vyriešiš ešte pred odletom a čo si počas leta zarobíš, to už len míňaš tak, ako len budeš chcieť :))A čo vreckové na začiatok?

Samozrejme, na svoj prvý americký týždeň alebo dva budeš potrebovať aj nejaké to vreckové, aby si si dokázal pokryť svoje prvotné náklady na ubytovanie, stravu či cestovanie. Odporúčame ti zobrať si so sebou od 300 do 800 dolárov, v závislosti od lokality, do ktorej sa chystáš a ostatných faktorov, napríklad, či máš po prílete do USA platiť depozit za ubytovanie a podobne. Avšak naše viac než 23-ročné skúsenosti s WAT USA nám hovoria, že po tvojich prvých dvoch až šiestich týždňoch za oceánom sa karta obráti a z nákladov sa stanú zárobky.

Second job bez príplatku

A či sa domov vrátiš ako dolárový milionár? Nebudeme ti klamať, skôr asi nie. Jedine, že by si sa vybral na trip do Vegas a išla by ti karta ako nikdy predtým. Každopádne, počas svojho amerického leta si dokážeš s prehľadom zarobiť na všetky náklady spojené s tvojím vycestovaním, na samotný život v USA, aj na bežné cestovanie v danom regióne. Ak ale plánuješ mesačnú púť naprieč Spojenými štátmi, medové týždne na Havaji, tour de coffee v Južnej Amerike alebo ochutnávku tých najlepších rumov sveta v Karibiku, odporúčame ti nájsť si aj second job, ktorý máš u nás v CKM bez poplatku za overenie. A potom ti možno nejaká tvrdá mena zostane aj na ten náš slovenský život. A ako sa zase hovorí pod Tatrami, šikovným patrí svet – je to teda len a len v tvojich rukách. :)


Registrácia WAT USA #byCKM


Americké cestovateľské príbehy #byCKM

Do sveta sme vyslali už tisíce študentov, ktorí zažili nezabudnuteľné leto za veľkou mlákou. Každý z nich bol jedinečný, rovnako ako príbeh, ktorý si z amerického leta priniesol. Čo dal program Work and Travel USA našim waťákom? Dozvieš sa v CKM príbehoch!

Viac info