Ubytovanie počas WAT USA #byCKM

Pokiaľ na WAT USA vycestuješ s nami v CKM, s ubytovaním za veľkou mlákou ti vo väčšine prípadov pomôže tvoj budúci americký zamestnávateľ. Predsa len, program Work and Travel USA oslávil už svoje 50. výročie a väčšina amerických spoločností, ktoré takto zamestnávajú vysokoškolákov z celého sveta, má pre svojich zahraničných zamestnancov pripravenú aj strechu nad hlavou. Či už vlastnú, alebo v spolupráci s miestnou komunitou, ktorú ti tvoj zamestnávateľ odporučí.

Foto: Miroslava Valová Foto: Miroslava Valová

Samozrejme, môže sa stať, že práve ten tvoj chlebodarca žiadne ubytovanie k dispozícii mať nebude. V tomto prípade je to teda na tebe. Ale nemusí to byť nevýhoda. Môžeš si totiž nájsť ubytovanie podľa svojich predstáv a za cenu, s ktorou budeš maximálne OK. Náklady na ubytovanie sa v priemere pohybujú od 50 do 120 dolárov za týždeň. Ceny sa však výrazne líšia v závislosti od sezóny, štátu, mesta, od atraktivity lokality, vybavenia a veľkosti apartmánu, bytu či domu a podobne. Najlepšie je mať však ubytovanie potvrdené ešte pred odletom a v niektorých lokalitách je to dokonca podľa podmienky vlády USA povinné.
Bojíš sa, že hoci ti za oceánom prácu nájdeme, budeš mať "smolu" na zamestnávateľa bez ubytovania a skončíš na ulici či pod mostom? Takéto obavy pokojne zahoď za hlavu. Ešte sa nám skutočne nikdy nestalo, že by niektorý z našich waťákov dopadol takto neslávne. Teda, nie nedobrovoľne, lebo za tie roky už s nami vycestovali i poriadni dobrodruhovia. Napríklad aj najlepšie anglicky hovoriaci YouTuber PPPeter, ktorý sa na Work and Travel USA vybral v lete 2015 cez náš program BASIC tiež bez ubytovania. Jeho americká skúsenosť síce nezačala najlepšie, pretože sa dlho stretával s predsudkami, nedarilo sa mu nájsť si dobrú prácu a dokonca mal aj opletačky so zákonom, no nakoniec... veď posúďte sami. A ak by si si s tým ubytkom už naozaj nevedel poradiť, sme tu pre teba a máme v zálohe schované nejaké tie rady, tipy, triky a tromfy.


Video: Peter Popluhár a.k.a. PPPeter, CKM waťák 2015


Registrácia WAT USA #byCKM

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info