ISIC, a.k.a. Medzinárodný identifikačný preukaz študenta 

Jedna karta, stovky výhod. Presne to je ISIC. Medzinárodný študentský identifikačný preukaz ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad preukazujúci štatút študenta denného štúdia na základnej, strednej alebo vysokej škole. Preukaz vydáva svetová organizácia ISTC pod záštitou UNESCO.


ČO TI PREUKAZ PONÚKA

 • Výhodné zľavy doma a v zahraničí. Ušetriť môžeš na vstupnom do historických pamiatok, múzeí, kultúrnych a športových zariadení, na doprave, ubytovaní, stravovaní a ďalších službách.
 • Celoročné cestovné poistenie do celého sveta istotka! už za 13,50 € (bežné cestovanie) a istotka! ŠPORT už za 20 € (športové aktivity), podrobné informácie o poistení nájdeš na tomto linku.
 • Vo viac ako 106 krajinách sveta, kde ISIC platí, môžeš osobne alebo telefonicky kontaktovať národnú organizáciu, ktorá ti ochotne podá ďalšie informácie.
 • Preukaz môže fungovať ako oficiálny preukaz študenta/žiaka VŠ, SŠ a ZŠ (obráť sa na svoju školu a zisti, či aj tvoja škola vydáva ISIC ako oficiálny školský preukaz). Zoznam ZŠ a SŠ využívajúcich ISIC ako svoj oficiálny školský preukaz nájdeš na tomto linku. Zoznam univerzít a VŠ používajúcich ISIC ako školský preukaz nájdeš zase TU.
 • ISIC môžeš použiť aj na ďalšie činnosti podľa potreby a možností každej univerzity alebo vysokej školy. Najčastejšie využívanými aplikáciami sú dopravná funkcia, vstup do budovy, do knižníc, aplikácia stravovacieho systému a pod. Takýto preukaz musí byť vydaný samotnou školou (škola nahráva do čipu v preukaze príslušné aplikácie).
 • Na zadnej strane preukazu je uvedené telefónne číslo ISIC Help Line, ktoré ti poskytuje 24 hodín denne informačný servis a v prípade ťažkostí i potrebnú pomoc. Na linke sa dohovoríš všetkými hlavnými svetovými jazykmi.
 • Možnosť využiť zľavy na pracovné programy v zahraničí.

OBJEDNAŤ preukaz ISIC


KOMU JE PREUKAZ URČENÝ A ČO POTREBUJEŠ K VYSTAVENIU

Preukaz ISIC je možné vystaviť iba študentovi od 6 rokov, ktorý je v deň podania žiadosti:

 • študentom denného štúdia na základnej, strednej alebo vysokej škole, oficiálne uznávanej Ministerstvom školstva Slovenskej republiky
 • študentom denného štúdia na strednej alebo vysokej škole v zahraničí.

Súčasťou každej žiadosti o vydanie preukazu ISIC je:

 • potvrdenie zo školy, ktoré nesmie byť v deň podania žiadosti staršie ako 30 dní a pre študentov študujúcich v zahraničí aj kópia pasu s platnými študentskými vízami, prípadne iné potvrdenie z veľvyslanectva alebo ambasády danej krajiny. Študentom študujúcim v Českej republike nahrádza študentské víza potvrdenie o prechodnom pobyte za účelom štúdia.
 • jedna fotografia rozmerov 28x34 mm
 • preukaz totožnosti
 • členský poplatok 

Cena preukazu: 13 EUR

Preukaz je možné objednať len ONLINE. Osobne v pobočkách preukaz nevystavujeme. Pre online objednávku klikni na tento odkaz. 

OBJEDNAŤ preukaz ISIC


PLATNOSŤ PREUKAZU

Preukaz platí 12 mesiacov odo dňa jeho vydania. Napríklad preukaz ISIC vydaný 3. apríla 2023 je platný do 2. apríla 2024. Môžeš si ho zakúpiť kedykoľvek počas aktuálneho akademického roka, pričom v deň zakúpenia preukazu musíš byť študentom/žiakom denného štúdia na vysokej, strednej alebo základnej škole.

PREDĹŽENIE PLATNOSTI PREUKAZU

Výhody preukazu ISIC môžeš čerpať až do konca tvojich študentských čias. Stačí, keď si každý rok predĺžiš jeho platnosť. Informácie k predĺženiu tvojho preukaz ISIC nájdeš na tomto linku.

VYUŽÍVANIE DOPRAVNEJ FUNKCIE PREUKAZU

Ak je tvoj preukaz ISIC vydaný tvojou školou a obsahuje čip, môžeš ho každodenne využívať na zľavnené cestovné v MHD, v autobusoch SAD a vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko. Základnou podmienkou je mať čipový preukaz. Takýto preukaz si vybavíš jedine na školách, ktoré sú zapojené do nášho projektu (zoznam ZŠ a SŠ nájdeš na tomto odkaze, zoznam VŠ a univerzít nájdeš TU).

Ak si študentom základnej alebo strednej školy, na dopravu ti karta po aktivácii platí od 1. júla do 30. júna nasledujúceho roka. Ak si chceš platnosť karty predĺžiť, je potrebné kartu priložiť k terminálu, ktorý sa nachádza na tvojej škole. Terminál kartu načíta a obnoví všetky funkcie, ktoré sa viažu na elektronický čip v karte - vrátane dopravnej funkcie. V aktuálnom školskom roku je čip v preukaze po priložení k terminálu platný do 30. júna 2024. 

Ak si vysokoškolák, kartu môžeš po priložení k vysokoškolskému terminálu využívať na dopravu v aktuálnom akademickom roku do 30. septembra 2024. Ako je to s platnosťou vysokoškolského ISIC preukazu po ukončení štúdia? Odpovede nájdeš na tejto stránke.

Viac informácií o čipových kartách a postupe ich obnovy nájdeš na webe spoločnosti TransData, ktorá zabezpečuje funkčnosť preukazu ako dopravnej karty – www.transcard.sk

Pri preukaze ISIC klasik (preukaz, ktorý nie je vydávaný školou) žiaľ, nie je možné využívať dopravnú funkciu preukazu, keďže preukaz neobsahuje čip.
Držitelia nečipových preukazov ISIC Klasik, držitelia zahraničných preukazov ISIC (príp. preukazy ISIC s nefunkčným čipom) môžu cestovať so zľavou na jednorazové cestovné na základe vizuálu. Konkrétne podmienky musí držiteľ overiť priamo u svojho prepravcu.

ZĽAVY NA SLOVENSKU

Zľavy. Zľavy everywhere. Od pamiatok cez stravovanie a reštaurácie, služby telefonických operátorov, kiná, obchody s oblečením, doplnkami, knižkami, až po cestovanie a dopravu. To všetko získaš so svojím ISIC-om. Aktuálny zoznam zliav, ktoré môžeš využiť so svojou kartou ISIC na Slovensku nájdeš na tomto linku.

ZĽAVY V ZAHRANIČÍ

Šetri aj za hranicami. Keďže je platnosť ISIC-u medzinárodná, môžeš čerpať zľavy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálny zoznam zliav v zahraničí, ktoré môžeš využiť so svojou kartou ISIC nájdeš na tomto linku.

OBJEDNAŤ preukaz ISIC


Zaobstaraj si aj ty svoju ISIC kartu a uži si s ňou kopu zábavy a stovky výhod! :)

Uč sa jazyk tam, kde sa ním hovorí

Chceš sa učiť cudzí jazyk efektívne? Poď s nami do sveta a uč sa jazyk tam, kde sa ním hovorí! Čakajú ťa kvalitné jazykové školy vo Veľkej Británii, Francúzsku, Španielsku či na Malte. Nezáleží na tom, či si študent alebo dospelý, z našej ponuky jazykových pobytov si určite vyberieš!

Viac info