ITIC, a.k.a Medzinárodný identifikačný preukaz učiteľa

Byť učiteľom so sebou teraz prináša aj stovky výhod a tisíce skvelých zliav. A to vďaka preukazu ITIC. Medzinárodný učiteľský identifikačný preukaz ITIC je jediným celosvetovo uznávaným dokladom preukazujúcim štatút učiteľa. Preukaz vydáva svetová organizácia ISTC pod záštitou UNESCO.

S preukazom ITIC sa stanete súčasťou celosvetovej komunity učiteľov, ktorí využívajú množstvo zliav a benefitov. Od roku 1984, keď bol preukaz prvýkrát vydaný, sa jeho distribúcia rozšírila do viac ako 40 krajín na celom svete.


ČO VÁM PREUKAZ PONÚKA

  • Výhodné zľavy doma a v zahraničí. Ušetriť môžete na vstupnom do historických pamiatok, múzeí, kultúrnych a športových zariadení, na doprave, ubytovaní, stravovaní a ďalších službách.
  • Celoročné cestovné poistenie do celého sveta istotka! už za 13,50 € (bežné cestovanie) a istotka! ŠPORT už za 20 € (šport), podrobné informácie o poistení nájdete na tomto linku.
  • Subjekty, ktoré poskytujú zľavu, ľahko identifikujete podľa nálepky s textom ITIC. Vo všetkých 40 krajinách sveta, kde ITIC platí, môžete osobne alebo telefonicky kontaktovať národnú organizáciu, ktorá vám ochotne podá ďalšie informácie.
  • Na zadnej strane preukazu je uvedené telefónne číslo ITIC Help Line, poskytujúce 24 hodín denne informačný servis a v prípade ťažkostí i potrebnú pomoc. Na tejto linke sa dohovoríte všetkými hlavnými svetovými jazykmi.

OBJEDNAŤ preukaz ITIC


KOMU JE PREUKAZ URČENÝ A ČO POTREBUJETE K VYSTAVENIU

Preukaz ITIC je možné vystaviť iba učiteľom zamestnaným na hlavný pracovný pomer v príslušnom akademickom roku vo vzdelávacích inštitúciách MŠ SR (minimálny rozsah pracovného úväzku je 18 hodín týždenne).
Súčasťou každej žiadosti o vydanie preukazu ITIC je:

  • potvrdenie od zamestnávateľa, ktoré nesmie byť v deň podania žiadosti staršie ako 30 dní
  • jedna fotografia rozmerov 28x34 mm
  • preukaz totožnosti
  • členský poplatok 

Cena preukazu: 13 EUR

Preukaz je možné objednať len ONLINE. Osobne v pobočkách preukaz nevystavujeme. Pre online objednávku kliknite sem.

OBJEDNAŤ preukaz ITIC

PLATNOSŤ PREUKAZU

Preukaz platí 12 mesiacov odo dňa jeho vydania. Napríklad preukaz vydaný dňa 12.3.2023 platí do 11.3.2024. Preukaz ITIC si môžete zakúpiť kedykoľvek počas roka.

PREDĹŽENIE PLATNOSTI PREUKAZU

Preukaz ITIC klasik sa obnovuje vydaním nového preukazu na základe objednávky obsahujúcej všetky náležitosti.
Preukaz ITIC s čipom vydávaný školou sa obnovuje zakúpením prolongačnej známky. Viac informácií a online objednávku prolongačnej známky nájdete na tomto linku.

ZĽAVY NA SLOVENSKU

Zľavy. Všade samé zľavy. Od pamiatok cez stravovanie a reštaurácie, služby telefonických operátorov, kiná, obchody s oblečením, doplnkami, knižkami, až po cestovanie a dopravu. To všetko získate so svojím ITIC-om. Aktuálny zoznam zliav, ktoré môžete využiť so svojou kartou ITIC na Slovensku nájdete na tomto linku.

ZĽAVY V ZAHRANIČÍ

Šetrite aj za hranicami. Keďže je platnosť ITIC-u medzinárodná, môžete čerpať zľavy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálny zoznam zliav v zahraničí, ktoré môžete využiť so svojou kartou ITIC nájdete na tomto linku.

OBJEDNAŤ preukaz ITIC


Užite si veľa zábavy a výhod pri využívaní preukazu ITIC! :-)

Najlepšia lyžovačka v Alpách

Najširšia ponuka lyžovačiek v Alpách na slovenskom trhu! Ceny už od 150€ na osobu a týždeň vrátane skipasu na 7 dní! Rozšírená ponuka skrátených pobytov. Super benefity a akcie. Vyberajte, ale neváhajte dlho :-)

Hľadať