Fotosúťaž #zavodousCKM 2019 - víťazné fotografie

Štyri mesiace, viac ako dvetisíc fotiek, stovky amerických miest, desiatka súťažných kategórií a jeden absolútny víťaz. Taká bola tento rok naša brutálna letná fotosúťaž #zavodousCKM.

V prvom rade ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa rozhodli do súťaže zapojiť. Opäť ste nás prekvapili, a to nielen nápadmi, ale hlavne počtom fotografií. Do fotogalérie na Instagrame ste so súťažným hashtagom #zavodousCKM postli viac ako 2400 kúskov. WOW. Urobili ste naozaj skvelé fotky, na ktorých je veľa emócií, smiechu, radosti, pohody, údivu či zábavy. Do záberov ste však dali ešte niečo viac – samých seba. Vďaka vašim fotkám ste nám rozpovedali ten váš jedinečný americký príbeh. Každú jednu fotku si preto vážime. Náš cieľ, aby ste #zavodousCKM prežili nezabudnuteľné leto sme, veríme, splnili – oveľa ťažšie pre nás bolo vybrať výhercov. Ohodnotiť viac ako 2400 fotiek bola pre nás skutočná výzva. A áno, prechádzali sme si všetky. Jednu po druhej. Výsledok sa rodil ťažko. Občas to pripomínalo uzatváranie komplikovaného 2000 stranového mierového paktu po tristoročnej vojne, ale dali sme to!

V našej fotogalérii sa však, nanešťastie, vyskytli aj skvelé fotky, ktorým však okrem súťažného hashtagu #zavodousCKM chýbal hashtag súťažnej kategórie. A tak sme v niektorých kategóriách prišli o naozaj vydarené zábery. Ale veríme, že nabudúce budete pozornejší, podmienky budete mať v malíčku a vaše skvelé fotky budú v ďalšej súťaži figurovať na stupienkoch víťazov.

Stále je to však súťaž, v ktorej, nanešťastie, nemôže vyhrať každý. Po veľmi dlhom, naozaj zodpovednom rozhodovaní sme sa dopracovali k nasledujúcim výsledkom. Ako sa hovorí, sláva víťazom a... porazených, ako pri každej našej súťaži, vynecháme. Veď z vašich amerických fotiek je vźdy jasné, že takí medzi vami nie sú.

INSTA GURU a.k.a. #CKMepicwinner: Andrej Bukovčák

Foto: Andrej Bukovčák Foto: Andrej Bukovčák

Začnime tým najlepším. Víťazom, ktorý sa môže pýšiť titulom INSTA GURU, a ktorý od nás získava 2 spiatočné letenky do Dubaja, sa stáva náš waťák Andrej. Počas leta zverejnil 63 fotiek, ktoré boli vždy iné, originálne, nápadité a kompozične prepracované. Andrejovi sa navyše podarilo urobiť aspoň jednu fotku ku každej z 10 súťažných kategórií. Titul INSTA GURU mu zaslúžene patrí! Srdečne GRATULUJEME a pevne veríme, že si Dubaj naplno užiješ a opäť zaplavíš sociálne siete skvelými cestovateľskými zábermi!

Špeciálna cena - RUNNER UP: Dominika Ďaďová

Foto: Dominika Ďaďová Foto: Dominika Ďaďová

Tak dlho sme si lámali hlavy nad výhercami, až sme sa napokon rozhodli udeliť okrem titulu INSTA GURU ešte jeden významný titul – RUNNER UP. Stala sa ním naša waťáčka Dominika. Povedali sme si, že aj jej fotky si zaslúžia uznanie a cenu. Dominika na svojom Instagram profile zverejnila 55 fotografií zo svojho amerického leta a vytvárala z nich od začiatku svoj americký príbeh. Išlo pritom o zaujímavé, ľudské a hlavne pozitívnymi emóciami nabité fotky, z ktorých sršia tie pravé #americanvibes. A za tieto fotografie od nás Dominika získava 2 spiatočné letenky v rámci Európy v hodnote 200 EUR.

Bonusová cena - #PUREphoto: Denis Miklík

Foto: Denis Miklík Foto: Denis Miklík

Po rozsiahlej, niekoľkohodinovej internej diskusii sme sa napokon rozhodli okrem RUNNER UP-a udeliť aj bonusovú cenu, ktorú sme nazvali #PUREphoto. V súťažných fotografiách sme totiž našli zábery čisté svojou kompozíciou, farbami aj spôsobom vyobrazenia objektov. Túto cenu od nás za súbor kvalitných fotografií vo viacerých kategóriách, vrátane CKM, získava náš waťák Denis. Do jeho hľadáčika sa dostali predovšetkým prekrásne prírodné scenérie. A aby sa mu v prírode fotografovalo ešte pohodlnejšie, získava od nás poukážku na nákup športového oblečenia v predajni Mammut v hodnote 100 EUR.

Poznáme meno nášho INSTA GURU, máme aj RUNNER UP-a, a dokonca aj víťaza ceny #PUREphoto, poďme sa teraz pozrieť na mená výhercov 10 súťažných kategórií:

Kategória #SELFIE: Róbert Bab 

Foto: Róbert Bab Foto: Róbert Bab

Za túto geniálnu a originálnu svojku s alpakou od nás Robo získava instantný fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9.

Kategória #BEACH: Bianka Guzyová

Foto: Bianka Guzyová Foto: Bianka Guzyová

Čo má viac #summervibes ako pohár vína na pláži pri západe slnka? Bianka vďaka tejto fotke získava poukážku na slnečné okuliare v hodnote 80 EUR.

Kategória #PARTY: Petra Kuniková

Foto: Petra Kuniková Foto: Petra Kuniková

Leto, pláž, kamoši a ohňostroj nad Atlantikom.  Aj takto môže vyzerať pravá americká party. A naša výherkyňa Peťa môže v žúrke spokojne pokračovať aj na Slovensku. U nás ju totiž čaká nadupaný party balíček.

Kategória #LOVE: Alexandra Goľová

Foto: Alexandra Goľová Foto: Alexandra Goľová

Špeciálnu kategóriu pre amerických zaľúbencov vyhráva naša waťáčka Saša. Dúfame, že si so svojou cestovateľskou polovičkou poriadne užije 5x rande v kine – 10 lístkov do CINEMAX-u je na náš účet!

Kategória #CITY: Diana Vargová

Foto: Diana Vargová Foto: Diana Vargová

Vďaka tejto netradičnej a tiež vysmiatej fotke z #BigApple od nás Dianka získava reproduktor JBL Flip 4.

Kategória #SPORT: Klára Pešková

Foto: Klára Pešková Foto: Klára Pešková

Surfovanie pri západe slnka, to znie ako dokonalá letná športová idylka. Klarika môže vďaka tejto fotke vo svojich športových aktivitách pokračovať aj na Slovensku, a to s fitness náramkom Xiaomi Mi Band 3 a balíčkom vitamínov.

Kategória #NATURE: Adela Gajdošíková

Foto: Adela Gajdošíková Foto: Adela Gajdošíková

Adell od nás za tento skvelý záber z národného parku Yosemite získava ruksak Fjällräven Kanken Ochre, ako stvorený na turistiku!

Kategória #FOOD: Petra Kuniková

Foto: Petra Kuniková Foto: Petra Kuniková

Amerika ponúka nespočetné množstvo rôznorodých jedál. Ale klasika je klasika. Vďaka obrovskej americkej pizzi a funny záberu na Peťu čaká chutná večera v Pulitzer restaurant Bratislava.

Kategória #WORK: Magdaléna Kleinová

Foto: Magdaléna Kleinová Foto: Magdaléna Kleinová

Magda počas leta na Aljaške ukázala svoje srdce a v práci sa takto svedomito, a najmä s úsmevom starala nielen o kvety. Za túto nadšenú foto od nás získava vreckovú tlačiareň na fotografie Canon Zoemini PV-123.

Kategória #CKM: Dagmar Majerechová

Foto: Dagmar Majerechová Foto: Dagmar Majerechová

Takto si od šťastia na americkej púšti poskočila naša waťáčka Dagmar so svojím cestovateľským parťákom. Výskok hodný slúchadiel JBL Tune600 BTNC. 


Ešte raz vám všetkým ĎAKUJEME, že ste boli a fotili #zavodousCKM a všetkým víťazom GRATULUJEME! 

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info