Sprachcaffe Languages Plus, Frankfurt

30 rokov skúseností s jazykovými pobytmi po celom svete, 1 organizácia, 28 destinácií, 7 jazykov. Kvalitné jazykové školy v atraktívnych destináciách, študenti zo všetkých kútov sveta, moderné metódy výuky, bohatý sociálny program a významné akreditácie. Vitajte v sieti škôl Sprachcaffe Languages Plus, konkrétne v pobočke vo Frankfurte.


Trošku o škole

Škola Sprachcaffe vo Frankfurte bola založená v roku 1983 a je plne akreditovaná úradom FDSV.
Škola sa nachádza v Sachsenhausene, kľudnej rezidenčnej časti, len 10 minút chôdzou od centra mesta. Výhodu školy je, že ponúka niektoré typy ubytovania v rovnakej budove, v ktorej sa nachádza škola.
Škola zaberá 5. poschodie v 13-poschodovej budove. Výhľad z učení je buď na Sachsenhausen alebo na skyline v centre mesta.
Škola ponúka 19 priestranných moderných učební. K dispozícii je recepcia, terasa, kuchyňka a salónik (kde sa môžu študenti pripravovať a robiť si svoje úlohy), ktoré sa nachádzajú na prízemí. Určite poteší, že vedenie školy si dáva záležať na tom, aby bola vždy k dispozícií čerstvá káva, ktorej nikdy nie je dosť :-). Reštaurácia a snack-bary sú v tesnej blízkosti školy.
Sprachcaffe Languages Plus započala svoju činnosť v oblasti jazykových pobytov už pred 30 rokmi a odvtedy sa vyvíja, rastie, otvára nové školy a zvyšuje úroveň poskytovaných služieb. Je úplne jedno, či študujete v Nemecku, Španielsku, Francúzsku alebo na Malte, vysoká kvalita služieb je poskytovaná rovnako, priateľských a profesionálnych učiteľov či iných členov tímu nájdete v každej škole z tejto siete a v neposlednom rade treba spomenúť aj moderné vybavenie a technológie, ktoré vo výuke výrazne napomáhajú. Efekt je teda zaručený.


Možnosti štúdia

Zo širokej škály kurzov je možné vybrať si všeobecnú alebo špecializovanú nemčinu (napríklad pre prácu, medzinárodne uznávaný certifikát a podobne). Pár faktov k všeobecnej nemčine – najobľúbenejšej voľbe medzi študentmi:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň môžete absolvovať 20 alebo 30 vyučovacích hodín. Druhá spomenutá možnosť je intenzívny kurz.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C1, t.j. od začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 12
  • Kurzy sú pre dospelých, teda od 18 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Ak by ste radi chodili na viac hodín počas týždňa, prípadne by ste chceli absolvovať špecializované kurzy, radi vám skombinujeme ďalšie kurzy, štačí nám dať vedieť vaše preferencie.
V prípade záujmu o iný, ako tento základný výber kurzov, Vám radi poskytneme kompletnú ponuku školy. Neváhajte nám napísať.


Ubytovanie

Veľkou výhodou Sprachcaffe Frankfurt sú vlastné apartmány priamo v budove školy!
Štandardný apartmán je jednoduchý, ale čistý a funkčný. Na výber sú 1- a 2-lôžkové izby. Kúpelňa a kuchyňa sú zdielané. Štandardné apartmány sa nachádzajú priamo v budove školy.
Komfortné apartmány ponúkajú vyššiu kvalitu ubytovania, sú väčšie, viac a lepšie vybavené. Raz do týždňa je upratovanie apartmánu zahrnuté v cene. Opäť sú na výber 1- a 2-lôžkové izby, kúpelňa a plne vybavená kuchyňa sú opäť zdielané. Komfortné apartmány sa nachádzajú v 2 lokalitách - priamo v budove školy alebo externé, vzdialené cca 15 min mestskou dopravou.
Počas kurzu v Sprachcaffe Frankfurt môžete však bývať aj v hostiteľskej rodine. Ubytovanie v hosťovskej rodine znamená, že sa na chvíľu stanete jej členom a lepšie tak spoznáte miestne pomery a ľudí. Izby sú  1-lôžkové. Pri ubytovaní v rodine sú zabezpečené buď raňajky alebo polpenzia, podľa výberu študentov.
Každý typ je špecifický a naši konzultanti vám podľa vašich preferencií radi odporučia vhodné ubytovanie. Je pre nás dôležité vybrať pre vás správne miesto pre váš nový (i keď dočasný a krátkodobý, ale predsalen) domov.

Frankfurt, Nemecko

Frankfurt nad Mohanom je piatym najväčším mestom Nemecka, hneď po Berlíne, Hamburgu, Mníchove a Kolíne nad Rýnom. Je sídlom Európskej centrálnej banky, najdôležitejším finančným centrom Nemecka a významným svetovým finančným mestom. Má celosvetový význam ako veľtržné mesto a zároveň patrí k najdôležitejším dopravným uzlom Európy. Frankfurtské letisko je jedno z najväčších na svete a je motorom rozvoja celého regiónu. Jedinečnou v Európe je známa frankfurtská "Skyline", pozostávajúca z mrakodrapov, ktoré patria k najvyšším v Európe. Tri z najdôležitejších pamätihodností sa nachádzajú v tesnej blízkosti od seba, v centre mesta v mestskej časti Altstadt. Sú to Kaiserdom, Römerberg a Paulskirche. Hlavná železničná stanica Frankfurt nad Mohanom, otvorená roku 1888, nie je iba po lipskej najväčšia svojho druhu v Európe, ale vďaka jej obrovskej päťloďovej hale, zachovalej vstupnej haly a neprehľadnou spleťou podzemných priestorov aj pozoruhodnosťou sama o sebe. Od 15. storočia sa vo Frankfurte nad Mohanom pravidelne usporiadava Frankfurtský knižný veľtrh (nem. Frankfurter Buchmesse). V súčasnosti ide o najväčší knižný veľtrh sveta a v meste je najdôležitejšou kultúrnou udalosťou. O Frankfurte by sa dalo písať ešte veľa, ale lepší nápad je pozrieť si ho na vklastné oči :-)


Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku doteraz najobľúbenejších a najčastejšie volených kombinácií kurzu a ubytovania:

Cena              
Popis

200 €  

kurz Standard Course, (20 hodín) na 1 týždeň (cena nezahŕňa ubytovanie ani ďalšie služby a príplatky)

430 €  

kurz Standard Course (20 hodín) na 1 týždeň + ubytovanie v apartmáne v izbe 1/2 bez stravy v nízkej sezóne (cena nezahŕňa povinné rezervačné poplatky)

450 - 500 €  

kurz Standard Course (20 hodín) na 1 týždeň + ubytovanie v apartmáne v izbe 1/2 bez stravy vo vysokej a najvyššej sezóne (cena nezahŕňa povinné rezervačné poplatky)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník


Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem


Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.

.