ActiLingua, Viedeň

Od svojho založenia v roku 1988 spoločnosť ActiLingua rýchlo získala celosvetovú reputáciu ako jazyková škola s kurzami nemeckého jazyka vysokej kvality, ideálnym vzdelávacím prostredím a moderne zariadenou školou. ActiLingua ponúka vysokú úroveň výučby jazykov na troch školách v prémiových lokalitách vo Viedni v kombinácii s atraktívnym programom pre voľný čas a vynikajúcimi ubytovaniami vo vlastnej ActiLingua Residence, v hostiteľských rodinách, apartmánoch alebo študentskom dome. Vitajte v jazykovej škole ActiLingua vo Viedni.


Trošku o škole

Škola ActiLingua vo Viedni bola založená v roku 1988 a už od svojho vzniku bola jedným z hlavných cieľov maximálna spokojnosť klientov. Tohto princípu sa v škole stále držia a je to jeden z hlavných dôvodov ich úspechu. Vysoká kvalita za dostupnú cenu, to nájdete aj vy v ActiLingua vo Viedni.
Škola sa nachádza v krásnej, novozrekonštruovanej historickej budove priamo oproti Schloss Belvedere. Na výuku sa používajú vlastné, autentické a moderné učebné materiály vypracované samotnými učiteľmi a naviac učebnice od vydavateľa Hueber, čo je zárukou kvality. V študentskom salóniku nájdete 20 PC, škola ponúka prístup do mediálnej databázy s bezpočtom videí a krátkych filmov určených na štúdium nemčiny. Takisto je k dispozícii veľká kolekcia CD a DVD nosičov s rôznymi témami zahŕňajúcimi umenie, históriu, literatúru, obchod a iné. Wi-Fi zdarma je samozrejmosťou, rovnako aj študentský salónik s kávou, nealko nápojmi a malým občerstvením.
Škola si zakladá na vysokej kvalite učiteľov, aj preto sú všetci učitelia zapojení do vlastného systému neustáleho vzdelávania. Každú skupinu študentov vedú dvaja učitelia (pri štandardných kurzoch), prípadne traja učitelia (pri intenzívnych kurzoch), aby bol zaručený variabilnejší a viac motivujúci výukový systém. Študenti tak profitujú z rôznych štýlov výuky, z rôznych osobností učiteľov, ako aj z mierne odlišných štýlov výslovností.
Zhrnuté: vysoká kvalita, moderný štýl, individuálny prístup. Vyskúšate?


Možnosti štúdia

Zo širokej škály kurzov je možné vybrať si všeobecnú alebo špecializovanú nemčinu (napríklad pre prácu, medzinárodne uznávaný certifikát a podobne). Pár faktov k všeobecnej nemčine – najobľúbenejšej voľbe medzi študentmi:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň môžete absolvovať 25 alebo 35 vyučovacích hodín. Druhá spomenutá možnosť je intenzívny kurz.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C2, t.j. od začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 12, priemerný počet je 8 študentov!
  • Kurzy sú pre dospelých, teda od 16 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Ak by ste radi chodili na viac hodín počas týždňa, prípadne by ste chceli absolvovať špecializované kurzy, radi vám skombinujeme ďalšie kurzy, štačí nám dať vedieť vaše preferencie.
V prípade záujmu o iný, ako tento základný výber kurzov, Vám radi poskytneme kompletnú ponuku školy. Neváhajte nám napísať.


Ubytovanie

Veľkou výhodou školy je vlastná ActiLingua Residence. Rezidencia poskytuje Standard (1- a 2-lôžkové) a Superior apartmány. Na výber je vlastné stravovanie, raňajky alebo polpenzia. Vzdialenosť do školy je 10-15 minút chôdzou. V cene je Sat TV, rádio, Wi-Fi, postelné prádlo a týždenné upratovanie. Recepcia funguje 24 hodín. Pri štandardných apartmánoch sú kuchyňa, kúpelňa a toaleta zdielané, v Superior aparmánoch máte všetko vlastné.
Počas kurzu v Actilingua Viedeň môžete však bývať aj v hostiteľskej rodine. Ubytovanie v hosťovskej rodine znamená, že sa na chvíľu stanete jej členom a lepšie tak spoznáte miestne pomery a ľudí. Izby sú 1- a 2-lôžkové. Pri ubytovaní v rodine sú zabezpečené buď raňajky alebo polpenzia, podľa výberu študentov.
Pobyt v hostiteľskej rodine je určite tou najlepšou cestou ako praktizovať nemčinou a dozvedieť sa viac o Viedni a Rakúsku aj mimo školy.
Počas júla a augusta je možné bývať aj v študentskom dome, izby sú 1- a 2-lôžkové so zdielaným príslušenstvom.
Každý typ ubytovania je špecifický a naši konzultanti vám podľa vašich preferencií radi odporučia vhodné ubytovanie. Je pre nás dôležité vybrať pre vás správne miesto pre váš nový (i keď dočasný a krátkodobý, ale predsalen) domov.
Pri Actilingua Viedeň je možný ešte jeden typ ubytovania - ak bývate blízko Viedne, napríklad v Bratislave a okolí, môžete bývať doma a do Viedne denne dochádzať. Nie je to ďaleko a ceny najmä autobusových lístkov sú viac ako dostupné.

Viedeň, Rakúsko

O Viedni by sa dala napísať kniha, ale skúsme veľmi stručne. Sama za seba hovorí informácia, že Viedeň bola opakovane v rôznych anketách zvolaná ako najlepšie mesto pre život na svete. Už by sme ani nemuseli viac dodať, ale predsa len - nájdete tu harmonickú kombináciu tradičného dedičstva a modernosti. Krásne cisárske budovy (Schönbrunn Palace, Belvedere, katedrála sv. Štefana), secesné budovy a dlhoročná tradícia hudobného umenia (Franz Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart) sa stretávajú s modernou architektúrou, umením a vyhlásenou kuchyňou (Wiener Schnitzel, Strudel, Sacherova torta, Imperial torta). Špeciálne letné festivaly a podujatia, ako sú kiná na otvorenom priestranstve, ako aj tradičné zimné aktivity, ako sú korčuľovanie pri Radnici a vianočné trhy, sú dokonalým doplnkom k obrovskej ponuke koncertov, divadelných predstavení a operných predstavení v meste slávnych divadiel a opery.


Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku doteraz najobľúbenejších a najčastejšie volených kombinácií kurzu a ubytovania:

Cena              
Popis

307 €

kurz Standard (25 hodín) na 1 týždeň (cena nezahŕňa ubytovanie ani ďalšie služby a príplatky)

547 € 

kurz Standard (25 hodín) na 1 týždeň + ubytovanie v rodine v izbe 1/1 bez stravy mimo letných mesiacov (cena nezahŕňa povinné rezervačné poplatky)

585 € 

kurz Standard (25 hodín) na 1 týždeň + ubytovanie v rezidencii Actilingua Penthause v izbe 1/1 bez stravy mimo letných mesiacov (cena nezahŕňa povinné rezervačné poplatky)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník


Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem


Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.