Sprachcaffe Languages Plus, St. Julian´s

30 rokov skúseností s jazykovými pobytmi po celom svete, 1 organizácia, 28 destinácií, 7 jazykov. Kvalitné jazykové školy v atraktívnych destináciách, študenti zo všetkých kútov sveta, moderné metódy výuky, bohatý sociálny program a významné akreditácie. Vitajte v sieti škôl Sprachcaffe Languages Plus, konkrétne v pobočke na Malte v St. Julian´s.


Trošku o škole

Ako jedna z mála škôl ponúka Sprachcaffe Malta vlastný komplexný kampus menom Club Village. Inými slovami areál, kde nájdete samotnú školu s dobre vybavenými, peknými, klimatizovanými triedami, knižnicou a študovňou. Ďalej je tam reštaurácia a bar, salónik s TV a DVD prehrávačom či herňa. Veľký bazén slúži na osvieženie počas horúcich dní či trávenie voľných chvíľ leňošením a takisto v kampuse je možné sa aj ubytovať. Počítačová miestnosť a WiFi nechýbajú tiež. Škola bola založená v roku 1991 a je akreditovaná napríklad asociáciou FELTOM, čo je veľmi vážené združenie jazykových škôl na Malte.
Sprachcaffe Languages Plus započala svoju činnosť v oblasti jazykových pobytov už pred 30 rokmi a odvtedy sa vyvíja, rastie, otvára nové školy a zvyšuje úroveň poskytovaných služieb. Je úplne jedno, či študujete v Španielsku, Francúzsku alebo na Malte, vysoká kvalita služieb je poskytovaná rovnako, priateľských a profesionálnych učiteľov či iných členov tímu nájdete v každej škole z tejto siete a v neposlednom rade treba spomenúť aj moderné vybavenie a technológie, ktoré vo výuke výrazne napomáhajú. Efekt je teda zaručený.


Možnosti štúdia

Škola ponúka pre mladých ľudí juniorské jazykové kurzy všetkých úrovní obtiažnosti. Študenti absolvujú online test pred začiatkom kurzu, na zákade ktorého sa určí úroveň každého študenta. Učitelia sú veľmi motivovaní, skúsení a priatelskí, a spravia všetko, aby študentom pomohli zlepšiť angličtinu a zároveň stráviť čas plný zábavy. 
Pri juniorských kurzoch je možné vybrať si všeobecnú angličtinu v dvoch stupňoch intenzity - štandardné alebo intenzívne kurzy. Pár faktov o kurzoch:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň môžete absolvovať 20 alebo 30 vyučovacích hodín. Prvá možnosť je štandardný kurz, druhá spomenutá možnosť je intenzívny kurz.
  • Minimálna dĺžka kurzu: 2 týždne pri štandardnom kurze, 1 týždeň pri intenzívnom kurze.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C1, t.j. od úplného začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 15.
  • Kurzy sú pre juniorov, teda od 12 do 18 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Oba typy kurzov (štandardný aj intenzívny) sú zamerané na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie, písanie a samozrejme aj na praktizovanie hovorenej angličtiny. Intenzívny kurz je viac zameraný na hovorenie. Skvelá vec pri štúdiu angličtiny na Malte je to, že študenti majú možnosť vo svojom voľnom čase spoznávať ostrov a následne môžu svoje nové zážity a skúsenosti využiť na diskuziu počas štúdia. Výuka je tak prirodzenejšia a vedomosti sa získavajú rýchlejšie.
Medzi hodinami výuky a samozrejme aj po nich sa môžu študenti osviežiť vo veľkom bazéne priamo v areáli školy. Tomu sa hovorí škola hrou :-).


Ubytovanie

Pri juniorskych kurzoch si môžu študenti vybrať z 2 typov ubytovania:
Ubytovanie v rezidencii Club Village je učené pre viac nezávislých študentov. Club Village je v rovnakom areály, ako škola, takže obrovskou výhodou je, že študenti nemusia nikde dochádzať. A veľký bazén je iste super ťahákom! Každá izba je zdielaná 3 študentami, takže o zábavu a konverzáciu v angličtine je postarané. Strava je celodenná.
Ubytovanie v rodinách má výhodu v tom, že sa študenti stanú členom maltskej rodiny a ešte viac spoznajú maltskú kultúru a zvyky. Izby sú opäť zdielané 2-3 študentami, stravovanie je celodenné. Rodiny sú vzdialené cca 15 minút chôdzou od školy.

Aktivity

Okrem samotných kurzov angličtiny škola ponúka pre svojich dospievajúcich študentov komplexný a skutočne rôznorodý voľnočasový program. Tím supervízorov pre voľný čas organizuje množstvo aktivít, ktoré študentom spestria voľný čas, ako napríklad jazda na koni, go-karting, bowling a nakupovanie v mieste Sliema.
Každý týždeň sú organizované výlety, počas ktorých môžu študenti preskúmať živé hlavné mesto Valletta, modrú lagúnu Comino alebo celý ostrov Malta. Pri dvojtýždňovom jazykovom kurze sú v pobyte zahrnuté 2 poldňové výlety a 1 celodenný, zatiaľ čo v trojtýždňovom pobyte sú zahrnuté 3 poldenné a 2 celodenné výlety.
A samozrejmosťou je tiež večerný program: beach party a boat party, karaoke a komediálne noci a podobne.

Tu je príklad aktivít počas jedného týždňa:Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa
Dopoludnia
Test/ Výuka

Výuka

Výuka

Výuka

Výuka

Celodenný výlet "Heart of Malta"

Voľno

Popoludní
Orientation - zoznámenie so školou
Za pokladom Mdiny
Voľno
Golden Bay výlet
Voľno

Celodenný výlet "Heart of Malta"

Voľno

Večer
Welcome Party
Kino
Boat Party
Futbalový turnaj
Boat Party
Hry pri bazéne

Voľno


Bezpečnosť a dozor

Pre všetkých študentov mladších ako 18 rokov je účasť na výuke, ako aj voľnočasových aktivitách povinná! To znamená, že si nemôžu robiť úplne čo chcú :-) Počas celého pobytu sa o študentov starajú supervízori, ktorí sú dostupní 24 hodín.


St. Julian´s, Malta

Kampus sa nachádza na pomedzí mestečiek St.Julian´s a Pembroke, čo zaručuje lokalite kľud a pokoj. Reštaurácie, obchody a promenády sú v St.Julian´s samozrejmosťou rovnako ako pokojné relaxovanie a oddych na niektorej časti mestskej pláže tohto dovolenkového raja. Krásne mestské pláže nájdete napríklad v Slieme, alebo na severe, kde na vás čakajú aj piesočnaté pláže.
Maltské ostrovy sú tri – Malta (hlavný), Gozo (menší, severný ostrov plný nedotknutej prírody) a Comino (prostredný neobývaný maličký ostrov ponúkajúci prekrásnu Blue Lagoon, ktorá zapadá do mimoškolského programu každý týždeň).

Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku:

Cena              

Popis

1610 €

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rodine v izbe 1/2-1/3 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod)

1672 €

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rezidencii v izbe 1/2 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník


Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem


Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.