Tax Wizard - daňoví čarodejníci

Po skončení amerického leta ťa bude čakať návrat do slovenskej reality. Prvé týždne sa budeš trošku spamätávať, zvykať si opäť na slovenčinu, tvoje americké fotky obletia všetky sociálne siete, zažiješ možno nejeden kultúrny šok #truestory Potom však príde koniec roka a ty si spomenieš, že máš z amerického leta ešte jednu nesplnenú povinnosť. Dane. Veľa sa o nich hovorí, málokto im však skutočne rozumie. Federálne, štátne, lokálne, nejaký W-2 formulár, SSN. Kto sa v tom má vyznať? My vieme, kto - Tax Wizard.

Tax Wizard je naša partnerská spoločnosť sa ti snaží zjednodušiť celý proces spojený s podávaním daňového priznania - od obdržania formulára W-2 až po cinknutie vrátených amerických daní na tvoj účet. 

Kto stojí za projektom Tax Wizard?

Náš bývalý waťák Michal sa po svojom lete za veľkou mlákou zamestnal v amerických korporátoch, kde pracoval 6 rokov na oddeleniach U.S. daní. V amerických firmách sa venoval práve americkým daňovým priznaniam. Ako každý waťák, aj on bol členom najväčšej waťáckej skupiny na fejsbúku WAT USA. A práve tam postrehol, že waťáci majú v amerických daniach občas veľký zmätok. Rozhodol sa preto spolu s nami vniesť do amerických daní trochu svetla a začal sa pohrávať s myšlienkou vytvoriť projekt, ktorý by waťákom pomáhal s daňami. Nám sa nápad natoľko páčil, že slovo dalo slovo a v spolupráci s nami v CKM - vznikol v roku 2019 Tax Wizard. 

Čo ti čarodejníci z Tax Wizard ponúkajú? 

  • vypracovanie federálneho daňového priznania
  • vypracovanie štátneho daňového priznania
  • plná podpora a príprava dokumentov v prípade ďalšej komunikácie s americkým daňovým úradom

Vypracovanie daňových priznaní je založené na princípe full-service programu. Čo to znamená? Tax Wizard za teba pripraví všetky potrebné dokumenty a vypracuje kompletné daňové priznania podľa platnej americkej legislatívy, pošle a podá ich za teba v USA a s úradmi bude riešiť všetky otázky, ktoré by mohli v procese uzatvárania tvojho daňového priznania vzniknúť.

.

Aké sú najlepšie výhody Tax Wizard? 

  • bezplatná kalkulácia tvojho daňového priznania, klikni TU
  • žiadne skryté poplatky
  • v daňovom priznaní budeš mať uplatnené len legálne daňové položky, aby ti ani do budúcna nehrozila žiadna pokuta
  • transparentné vybavovanie, čo znamená, že svoje daňové priznanie budeš mať k dispozícii a budeš si môcť skontrolovať položky v ňom
  • skvelé ceny a bezplatná podpora počas celého procesu podania daňového priznania
  • všetko vybavíš ONLINE z pohodlia domova
  • dôraz na individuálny prístup a spokojnosť

Americké dane v réžii Tax Wizard #stepbystep

Určite ťa najskôr zaujímajú čísla. Vráti sa ti niečo a ak áno, koľko? Tax Wizard pre teba najskôr pripraví kalkuláciu daňového priznania - a to úplne zadarmo. V prípade, že sa po predbežnej kalkulácii rozhodneš, že chceš svoje daňové priznanie vložiť do ich rúk, daňováci z Tax Wizard ti pošlú všetky inštrukcie na e-mail a následne za teba vypracujú kompletné daňové priznanie.

V prípade, že daňový úrad bude požadovať dodatočné informácie (stáva sa to zriedka, ale nie je to vylúčené), Tax Wizard ti poskytne plnú podporu a pripraví za teba podklady na akúkoľvek dodatočnú komunikáciu s daňovým úradom, a to BEZPLATNE. Teda full-service ako sa patrí.

Po odoslaní daňového priznania už len čakáš. V ideálnom prípade celý proces vrátenia daní trvá od 2 do 3 mesiacov. Tento proces sa však môže natiahnuť z rôznych dôvodov, ktoré často nemožno ovplyvniť. Môže sa napríklad stať, že sa tvoje daňové priznanie alebo šek s vrátenými daňami na svojej zaoceánskej ceste stratí. Daňový úrad si taktiež môže tvoje daňové priznanie vybrať na audit a bude od teba žiadať dodatočné doklady. Preto najlepšie urobíš, ak si necháš svoj refund vyplatiť na svoj americký bankový účet alebo na účet Wise. V tomto prípade sa doba procesu vrátenia daní môže výrazne skrátiť. Ak si však pred odchodom z USA svoj americký účet zavrel alebo nechceš využiť služby Wise, úrady ti v pohode preplatok pošlú aj šekom. 

A čo s nedoplatkami? 

Áno. Po americkej daňovej reforme v roku 2017 je možné, že ti vyjde na daňovom priznaní nedoplatok. To znamená, že musíš americkému daňovému úradu doplatiť určitú sumu. Vieme, nikoho táto správa nepoteší, ale daňoví čarodejníci z Tax Wizard sa ti budú snažiť pomôcť aj v tejto situácii. V prípade nedoplatku ti pošlú presné inštrukcie, ako tento dlh na daniach uhradiť a ak bude treba, poskytnú ti plnú asistenciu. 

Koľko ťa to bude stáť?

Daňováci z Tax Wizard ti vyčarujú profesionálne pripravené daňové priznania v rámci full-service ponuky za výhodné ceny:

Vypracovanie federálneho daňového priznania50 EUR
Vypracovanie štátneho daňového priznania50 EUR

Pre všetkých CKM klientov, ktorí vyplnia registračný formulár cez tento link, však platí do zvýhodnená cena 84 EUR spolu pre federálne aj štátne daňové priznanie.

Zľavnenú cenu môžu využiť všetci waťáci, teda aj tí, ktorí sa programu WAT USA zúčastnili s inou agentúrou ako CKM. Podmienkou je len registrovať sa cez tento link.

Ak chceš získať viac info o amerických daniach, určite navštív web Tax Wizard, kde nájdeš odpovede na najčastejšie daňové otázky.

Tax Wizard - registračný formulár

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info