Tax Wizard - daňoví čarodejníci

Po skončení amerického leta ťa bude čakať návrat do slovenskej reality. Prvé týždne sa budeš trošku spamätávať, zvykať si opäť na slovenčinu, tvoje americké fotky obletia všetky sociálne siete, zažiješ možno nejeden kultúrny šok #haháá Potom však príde koniec roka a ty si spomenieš, že máš z amerického leta ešte jednu nesplnenú povinnosť. Dane. Veľa sa o nich hovorí, málokto im však skutočne rozumie. Federálne, štátne, lokálne, nejaký W-2 formulár, SSN. Kto sa v tom má vyznať? Vieš, kto? Tax Wizard.

Veľmi nás teší, že od sezóny 2019 vstúpili na daňový trh skutoční odborníci na americký daňový systém - čarodejníci z Tax Wizard. Naša partnerská spoločnosť sa ti snaží zjednodušiť celý proces spojený s podávaním daňového priznania - od obdržania formulára W-2 až po cinknutie vrátených amerických daní na tvoj účet. 

Kto stojí za projektom Tax Wizard?

Waťák, jeho spolužiak z výšky a najväčšia slovenská Work and Travel agentúra (áno, my z CKM :)). Náš bývalý waťák Michal sa po svojom lete za veľkou mlákou zamestnal v amerických korporátoch, kde pracoval 6 rokov na oddeleniach U.S. daní a rozhodol sa zo svojich skúseností a ekonomického vzdelania vyťažiť maximum. V amerických firmách sa venoval práve americkým daňovým priznaniam. Ako každý waťák, aj on bol členom najväčšej waťáckej skupiny na fejsbúku WAT USA. A práve tam postrehol, že waťáci majú v amerických daniach občas veľký zmätok. Rozhodol sa preto spolu s nami vniesť do tieňov amerických daní trochu svetla a začal sa pohrávať s myšlienkou vytvoriť projekt, ktorý by waťákom pomáhal s daňami. Nám sa nápad natoľko páčil, že slovo dalo slovo a ako mávnutím čarovného prútika - v spolupráci s nami v CKM - vznikol Tax Wizard. 

Čo ti čarodejníci z Tax Wizard ponúkajú? 

  • vypracovanie federálneho daňového priznania
  • vypracovanie štátneho daňového priznania
  • vypracovanie dokumentov pre komunikáciu s daňovými úradmi v USA

Vypracovanie daňových priznaní je založené na princípe Self-service programu. Čo to znamená? Tax Wizard za teba vypracuje daňové priznania podľa platnej americkej legislatívy, podpisuješ a odosielaš si ho však ty sám. Neboj sa, budeš postupovať podľa niekoľkých jednoduchých a prehľadných krokov, ktoré od Tax Wizard dostaneš. Vďaka Self-service programu budeš mať prehľad o každom kroku týkajúceho sa tvojho priznania. Najväčšou výhodou Self-service programu je, že neposkytuješ plnú moc žiadnej spoločnosti a svoje daňové priznanie máš plne pod kontrolou. Prípadný preplatok na daniach obdržíš buď na svoj americký bankový účet alebo šekom na svoju adresu, a to v čo najrýchlejšom čase. Takže žiadne domáhanie sa svojich preplatkov od sprostredkovateľských firiem. Doláre dostaneš z daňových úradov priamo ty a takisto si budeš môcť ty sám v prípade daňovej refundácie sledovať stav svojho preplatku na stránke daňových úradov. 

Aké sú najčarovnejšie výhody Tax Wizard? 

  • bezplatná kalkulácia tvojho daňového priznania, klikni TU
  • neposkytuješ plnú moc žiadnej spoločnosti a svoje dane máš pod kontrolou ty sám
  • žiadne skryté poplatky
  • v daňovom priznaní budeš mať uplatnené len legálne daňové položky, aby ti ani do budúcna nehrozila žiadna pokuta
  • skvelé ceny a bezplatná podpora počas celého procesu podania daňového priznania
  • všetko vybavíš ONLINE z pohodlia domova
  • dôraz na individuálny prístup a spokojnosť

Americké dane v réžii Tax Wizard #stepbystep

Určite ťa najskôr zaujímajú čísla. Vráti sa ti niečo a ak áno, koľko? Tax Wizard pre teba najskôr pripraví kalkuláciu daňového priznania - a to úplne ZADARMO. V prípade, že sa po predbežnej kalkulácii rozhodneš, že chceš svoje daňové priznanie vložiť do ich čarodejníckych rúk, daňováci z Tax Wizard ti vypracujú celé daňové priznanie, ktoré ti následne pošlú na e-mail.

Po obdržaní vypracovaného daňového priznania ho už len podpíšeš a odošleš na príslušný daňový úrad. Ako budeš vedieť, kde priznanie podpísať a kam ho odoslať? Tax Wizard ti s týmto, samozrejme, pomôže. Ku každému daňovému priznaniu obdržíš presné inštrukcie s podrobným popisom, ako postupovať pri jeho podpisovaní a odosielaní.  V prípade, že daňový úrad bude požadovať dodatočné informácie (stáva sa to zriedka, ale nie je to vylúčené), Tax Wizard ti poskytne plnú podporu a pripraví pre teba podklady na akúkoľvek dodatočnú komunikáciu s daňovým úradom, a to BEZPLATNE.

Po odoslaní daňového priznania už len čakáš. V ideálnom prípade celý proces vrátenia daní trvá od 2 do 3 mesiacov. Tento proces sa však môže natiahnuť z rôznych dôvodov, ktoré často nemožno ovplyvniť. Môže sa napríklad stať, že sa tvoje daňové priznanie alebo šek s vrátenými daňami na svojej zaoceánskej ceste stratí. Daňový úrad si taktiež môže tvoje daňové priznanie vybrať na audit a bude od teba žiadať dodatočné doklady. Preto najlepšie urobíš, ak si necháš svoj refund vyplatiť na svoj americký bankový účet. V tomto prípade sa doba procesu vrátenia daní môže výrazne skrátiť. Ak si však pred odchodom z USA svoj americký účet zavrel, úrady ti v pohode preplatok pošlú aj šekom. 

A čo s nedoplatkami? 

Áno. Po americkej daňovej reforme v roku 2017 je možné, že ti vyjde na daňovom priznaní nedoplatok. To znamená, že musíš americkému daňovému úradu doplatiť určitú sumu. Vieme, nikoho táto správa nepoteší, ale daňoví čarodejníci z Tax Wizard sa ti budú snažiť pomôcť aj v tejto situácii. V prípade nedoplatku ti pošlú presné inštrukcie, ako tento dlh na daniach uhradiť a ak bude treba, poskytnú ti plnú asistenciu. 

Koľko ťa to bude stáť?

Horibilné sumy rozhodne nečakaj. Daňováci z Tax Wizard ti vyčarujú profesionálne pripravené daňové priznania za výhodné ceny. Ak si vytvoríš registráciu cez túto CKM linku, získaš spracovanie daňového priznania s 12%-nou zľavou a za tieto skvelé ceny:

Vypracovanie federálneho daňového priznania16 EUR
Vypracovanie federálneho aj štátneho daňového priznania32 EUR


Spoločne s Tax Wizard ti navyše ponúkame aj doplnkové služby súvisiace s prípravou dokumentácie pre komunikáciu s daňovým úradom - a to v prípade, že ti americký daňový úrad pošle tzv. "notice", "request for information" a pod. 


Klienti Tax WizardNeklienti
1x A4 dokumentácieZADARMO20 EUR

Tak čo, ideš do toho s čarodejníkmi s Tax Wizard? Ak chceš viac info o amerických daniach, určite navštív aj web Tax Wizard, kde nájdeš odpovede na najčastejšie daňové otázky.

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info