#allforJ1 2020 - víťazné príbehy

Na začiatku bola myšlienka. Chceli sme svetu ukázať, že my všetci stojíme za programom Work and Travel USA v dobrých, ale aj tých náročnejších časoch. Vďaka vám, vašim fotkám a originálnym americkým príbehom sa nám podarilo rozšíriť myšlienku jedinečného programu, akým Work and Travel USA určite je. Vybrať okruh najlepších nebolo vôbec jednoduché.

Napokon sa nám po hodinách dumania podarilo vybrať TOP 15 fotiek, ktoré splnili podmienky súťaže - boli publikované počas súťažného dvojtýždňa so súťažnými hashtagmi a opisovali leto za veľkou mlákou či prínos programu Work and Travel USA. Vybrané fotografie si nás získali svojím vizuálom v kombinácii s autentickým príbehom, ktorý sa týkal práve amerického leta #storytellers

Nasledoval veľký facebookový boj o lajky. Každý deň ich pribúdali stovky a musíme povedať, bol to dramatický súboj! Napokon sme spoznali víťaza najväčšej jesennej waťáckej mobilizácie #allforJ1.

1. miesto, a.k.a. #absolutewinner - Dominik Hubáček

Absolútnym víťazom súťaže sa stal náš waťák Domino, ktorý bol s nami za veľkou mlákou v lete 2018. Jeho brutálna fotka z výhľadu Moro Rock v Sequoia National Park v Kalifornii od vás získala rekordných 2,4-tis. lajkov.

A čo dal Dominovi program WAT USA? Jeho slovami: „Nikdy predtým som ani nepomyslel na to že by som mohol mať príležitosť vycestovať a vidieť Ameriku. Vidieť na vlastné oči miesta, ktoré všetci poznáme z filmov, seriálov, skladieb a v neposlednom rade - z hier. A to všetko ešte predtým ako dokončím štúdium.“

Dominik od nás za svoju skvelú americkú fotku získal elektrickú kolobežku Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU. Srdečne GRATULUJEME a prajeme veľa šťastných kilometrov! #theyseemerollin´

2. miesto - Lucia Gaššová

Naprázdno však neobišli ani finalisti na druhom a treťom mieste. Druhý najvyšší počet lajkov získala naša waťáčka Lucka (@lusska_a) so svojou fotkou z čarovného Sun Valley. Za 977 lajkov od nás získala poukážku do kníhkupectva Martinus v hodnote 30 EUR.

A aký bol ten jej americký príbeh? 

,,Čo mi dala Amerika? V prvom rade to bol druhý domov. Nie nadarmo štát Idaho Američania volajú aj IdaHOME. Nájdeš si tam ďalšiu rodinu, ktorú máš neskutočne rád a ona ti to oplatí 100 krát viac. WaT mi dala medzinárodný prehľad. Človek si pred odletom pripraví hovorové americké frázy sťažovania sa, frflania a nadávok. Po pár týždňoch zistíš, že ovládaš jamajské, macedónske, poľské, maďarské a rumunské výrazy a všetci ti rozumejú. @sunvalley je miesto kde sa cítiš doma, miesto kde cez deň je 100 stupňov a v noci mrzne. Miesto, kde v júli sneží. Miesto, kde máš pocit, že tam patríš. Toto mi dala USA"

3. miesto - Simona Bartošová

Na treťom mieste sa umiestnila fotka našej waťáčky Simči (@simcabartosova), ktorá od vás dostala 510 lajkov a získala tak poukážku do Martinusu v hodnote 20 EUR.

Simča si na svoje americké leto spomína takto: ,,Vďaka programu WAT som zažila mnoho nových vecí, spoznala americkú kultúru, precestovala kus sveta (východné, západné pobrežie), vyskúšala si nové pracovné pozície, v mojom prípade v reštauráciách/ obchodíkoch s kávou, mnohokrát vystúpila z mojej komfortnej zóny s pravým americkým fake úsmevom a pokračovala ďalej, ale hlavne som spoznala veľa inšpiratívnych ľudí, ktorí ma nielen osobnostne posunuli, ale mnohí sa stali mojimi priateľmi aj v súkromnom živote! Za čo im samozrejme ďakujem! Dúfam, že tento program bude pokračovať aj do budúcnosti pre ďalších študentov, ktorí by radi zažili leto plné výziev!"

My všetci sme #J1!

Všetkým výhercom gratulujeme! Zároveň úprimne ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa do výzvy #allforJ1 zapojili. Či už svojimi príbehmi, fotkami, spomienkami, milými odkazmi alebo hlasmi. Ste skvelí! Aj vďaka vám sa nám podarilo rozšíriť do online sveta myšlienku tohto jedinečného kultúrno-výmenného programu. A aj vďaka vám pokračujeme ďalej a sľubujeme, že to s WAT-kom nikdy nevzdáme.


Jeden za všetkých, #allforJ1! 

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info