Sprachcaffe Languages Plus, London

30 rokov skúseností s jazykovými pobytmi po celom svete, 1 organizácia, 28 destinácií, 7 jazykov. Kvalitné jazykové školy v atraktívnych destináciách, študenti zo všetkých kútov sveta, moderné metódy výuky, bohatý sociálny program a významné akreditácie. Vitajte v sieti škôl Sprachcaffe Languages Plus, konkrétne v pobočke v Londýne.
VIDEO1

Trošku o škole

Sprachcaffe Londýn  sa nachádza v pokojnej rezidenčnej oblasti Ealing západne od centra mesta. Ealing je známy ako "zelená oáza" pre množstvo svojich parkov ponúkajúcich úľavu od zhonu veľkomesta. Žijete síce v zelenej pokojnej oáze, ale do centra Londýna sa dostanete metrom do 25 minút, stanica Ealing Broadway je v blízkosti školy. Škola je výborne vybavená, ponúka moderné učebne, recepciu, vonkajšiu oddychovú zónu, študovňu a knižnicu.

Sprachcaffe Languages Plus započala svoju činnosť v oblasti jazykových pobytov už pred 30 rokmi a odvtedy sa vyvíja, rastie, otvára nové školy a zvyšuje úroveň poskytovaných služieb. Je úplne jedno, či študujete v Španielsku, Francúzsku alebo na Malte, vysoká kvalita služieb je poskytovaná rovnako, priateľských a profesionálnych učiteľov či iných členov tímu nájdete v každej škole z tejto siete a v neposlednom rade treba spomenúť aj moderné vybavenie a technológie, ktoré vo výuke výrazne napomáhajú. Efekt je teda zaručený.


Možnosti štúdia

Pri juniorských kurzoch škola ponúka možnosť vybrať si všeobecnú angličtinu v dvoch stupňoch intenzity - štandardné alebo intenzívne kurzy. Ešte pred začiatkom kurzu študenti absolvujú online test, na zákade ktorého sa určí úroveň každého študenta. To zabezpečí, že v jednej triede sú študenti s približne rovnakou úrovňou jazyka a výuka tak môže plynule napredovať

Štúdium prebieha od pondelka do piatku, v dopoludňajších hodinách aj popoludni. Študenti si môžu vybrať medzi 4 a 6 hodinami výuky za deň. Výuka je postavená tak, aby povzbudzovala študentov rozprávať a komunikovať v angličtine uvolnene a bez obáv. Škola sa snaží študentom vštiepiť myšlienku, že chyby v angličtine nie sú niečím, za čo by sa mali hanbiť, naopak je to prirodzená súčať učebného procesu. Preto sú študenti povzbudzovaní, aby sa zapájali do diskusí, snažili sa hovoriť a vyjadrovať svoje myšleinky v angličtine a nezabúdali na heslo školy, ktoré znie "Practice makes perfect!" :-)

Učitelia sú veľmi motivovaní, skúsení a priateľskí, majú skúsenosti s výukou tínedžerov a spravia všetko, aby študentom pomohli zlepšiť angličtinu a zároveň stráviť čas plný zábavy. 
Pár faktov o kurzoch:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň môžete absolvovať 20 alebo 30 vyučovacích hodín. Prvá možnosť je štandardný kurz, druhá spomenutá možnosť je intenzívny kurz.
  • Minimálna dĺžka kurzu: 1 týždeň.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C1, t.j. od úplného začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 15.
  • Kurzy sú pre juniorov, teda od 14 do 17 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Oba typy kurzov (štandardný aj intenzívny) sú zamerané na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie, písanie a najmä na praktizovanie hovorenej angličtiny. Intenzívny kurz je viac zameraný na hovorenie. Výuka je uvoľnená a prirodzená.


Ubytovanie

Pri juniorskych kurzoch si môžu študenti vybrať z 2 typov ubytovania:
Ubytovanie v college je učené pre viac nezávislých študentov. Izba je zdieľaná študentami rovnakého veku. Študenti tak získajú nových kamarátov a keďže budú musieť komunikavť v angeličtine, budú si zlapšovať jazyk aj v dobe mimo štúdium. Strava je celodenná, obed je vo formou balíčku.
Ubytovanie v rodinách má výhodu v tom, že sa študenti stanú členom rodiny a ešte viac spoznajú každodenný londýnsky život a zvyky. Izby sú zdielané ďalším študentom, stravovanie je celodenné. Raňajky a večere sú v domácnosti, obed je opäť formou balíčku, ktorý si študenti môžu so sebou zobrať do školy alebo na  výlet.
Hostiteľská rodina veľmi rada poskytne študentom rôzne tipy týkajúce sa každodenného života v Londýne, či infomácie o miestnej kultúre a neoceniteľná je aj možnosť každodennej komunikácie v angličtine, čo samozrejme prispieva k výuke jazyka.
Všetky rodiny sú v pešej vzdialenosti od školy alebo sú vzdialené maximálne 1 zástavku autobusom MHD. Ak bude študent používať MHD, odporúča sa zakúpiť týždenný autobusový lístok alebo Oyster Card, ktorá sa dá využiť na cestovanie v celom Londýne. Cena týždenného autobusového lístku je približne 10,50 GBP pre študentov vo veku 16-18 rokov. v prípade predplatenej Oyster Card je cena jednej jazdy autobusom 0,75 GBP, prípadne maximum 2,20 GBP za deň. Ceny sa v priebehu roku môžu mierne upraviť. Viac info získate na tejto linke.

Aktivity

Veľkou výhodou juniorskych kurzov angličtiny v londýnskej škole je okrem samotnej výuky aj komplexný a rôznorodý voľnočasový program a najmä možnosť spoznať Londýn a jeho okolie. Tím supervízorov pre voľný čas organizuje množstvo aktivít, ktoré študentom spestria voľný čas, či už pôjde o výlety a exkurzie, spoločné hry alebo nezabudnuteľné "party".
Organozované exkurzie (ako napríklad Greenwich or Hampton Court) sú zdarma. Niektoré voliteľné (návšteva divcadla alebo muzikálu) sú platene, ich celková cena však nebde viac ako 40 GBP. Pri prehliadke Londýna samozrejme nesmie chýbať London Eye, Tower Bridge, Big Ben či slávny Buckingham Palace. Pri výletoch v okolí LOndýna študenti spoznajú miesta ako Oxford, Cambridge či Eastbourne.
A samozrejmosťou je tiež večerný program: kiná, party,...
A to všetko pod dozorom supervízorov, pretože bezpečnosť študentov je vždy na prvom mieste!

Tu je príklad aktivít počas jedného týždňa:Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa

09:00 - 12:00

Zoznamovacia Ealing Tour

Madame Tussaud's

Aquarium

Tower of London

Kensington Palace

Celodenný výlet "Brighton"

Voľno

12:00 - 12:30
Obed
Obed
Obed
Obed
Obed

Celodenný výlet "Brighton"

Voľno

13:00 - 14:30 (možnosť)

Hovorená angličtina

Hovorená angličtina

Hovorená angličtina

Hovorená angličtina

Hovorená angličtina

Celodenný výlet "Brighton"

Voľno

15:00 - 18:15

Výuka

Výuka

Výuka

Výuka

Výuka

Celodenný výlet "Brighton"


18:15 - 19:15

Večera

Večera

Večera

Večera

Večera

Celodenný výlet "Brighton"


19:30 - 21:30

Welcome Party

Voľno

Filmový večer

Voľno

Večer hier

Celodenný výlet "Brighton"Bezpečnosť a dozor

Pre všetkých študentov mladších ako 18 rokov je účasť na výuke, ako aj na väčšine voľnočasových aktivitách povinná! To znamená, že si nemôžu robiť úplne čo chcú :-) Počas celého pobytu sa o študentov starajú supervízori, ktorí sú dostupní 24 hodín.


St. Julian´s, Malta

Kampus sa nachádza na pomedzí mestečiek St.Julian´s a Pembroke, čo zaručuje lokalite kľud a pokoj. Reštaurácie, obchody a promenády sú v St.Julian´s samozrejmosťou rovnako ako pokojné relaxovanie a oddych na niektorej časti mestskej pláže tohto dovolenkového raja. Krásne mestské pláže nájdete napríklad v Slieme, alebo na severe, kde na vás čakajú aj piesočnaté pláže.
Maltské ostrovy sú tri – Malta (hlavný), Gozo (menší, severný ostrov plný nedotknutej prírody) a Comino (prostredný neobývaný maličký ostrov ponúkajúci prekrásnu Blue Lagoon, ktorá zapadá do mimoškolského programu každý týždeň).

Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku:

Cena              

Popis

630 €

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rodine v izbe 1/3 na 1 týždeň v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod, obojsmerný transfer z/na letisko Malta)

750 €

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rezidencii v izbe 1/2 na 1 týždeň v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod, obojsmerný transfer z/na letisko Malta)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník


Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem


Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.