Sprachcaffe Languages Plus, London

Viac ako 30 rokov skúseností s jazykovými pobytmi po celom svete, 1 organizácia, 28 destinácií, 7 jazykov. Kvalitné jazykové školy v atraktívnych destináciách, študenti zo všetkých kútov sveta, moderné metódy výuky, bohatý sociálny program a významné akreditácie. Vitajte v sieti škôl Sprachcaffe Languages Plus, konkrétne v pobočke v Londýne.


Trošku o škole

Sprachcaffe Londýn  sa nachádza v pokojnej rezidenčnej oblasti Ealing západne od centra mesta. Ealing je známy ako "zelená oáza" pre množstvo svojich parkov ponúkajúcich úľavu od zhonu veľkomesta. Žijete síce v zelenej pokojnej oáze, ale do centra Londýna sa dostanete metrom do 25 minút, stanica Ealing Broadway je v blízkosti školy. Škola je výborne vybavená, ponúka moderné učebne, recepciu, vonkajšiu oddychovú zónu, študovňu a knižnicu.

Sprachcaffe Languages Plus započala svoju činnosť v oblasti jazykových pobytov už pred 30 rokmi a odvtedy sa vyvíja, rastie, otvára nové školy a zvyšuje úroveň poskytovaných služieb. Je úplne jedno, či študujete v Španielsku, Francúzsku alebo na Malte, vysoká kvalita služieb je poskytovaná rovnako, priateľských a profesionálnych učiteľov či iných členov tímu nájdete v každej škole z tejto siete a v neposlednom rade treba spomenúť aj moderné vybavenie a technológie, ktoré vo výuke výrazne napomáhajú. Efekt je teda zaručený.


Možnosti štúdia

Pri juniorských kurzoch škola ponúka možnosť vybrať si všeobecnú angličtinu v dvoch stupňoch intenzity - štandardné alebo intenzívne kurzy. Ešte pred začiatkom kurzu študenti absolvujú online test, na zákade ktorého sa určí úroveň každého študenta. To zabezpečí, že v jednej triede sú študenti s približne rovnakou úrovňou jazyka a výuka tak môže plynule napredovať

Štúdium prebieha od pondelka do piatku, v dopoludňajších hodinách aj popoludni. Študenti si môžu vybrať medzi 4 a 6 hodinami výuky za deň. Výuka je postavená tak, aby povzbudzovala študentov rozprávať a komunikovať v angličtine uvolnene a bez obáv. Škola sa snaží študentom vštiepiť myšlienku, že chyby v angličtine nie sú niečím, za čo by sa mali hanbiť, naopak je to prirodzená súčať učebného procesu. Preto sú študenti povzbudzovaní, aby sa zapájali do diskusí, snažili sa hovoriť a vyjadrovať svoje myšleinky v angličtine a nezabúdali na heslo školy, ktoré znie "Practice makes perfect!" :-)

Učitelia sú veľmi motivovaní, skúsení a priateľskí, majú skúsenosti s výukou tínedžerov a spravia všetko, aby študentom pomohli zlepšiť angličtinu a zároveň stráviť čas plný zábavy. 
Pár faktov o kurzoch:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň môžete absolvovať 20 alebo 30 vyučovacích hodín. Prvá možnosť je štandardný kurz, druhá spomenutá možnosť je intenzívny kurz.
  • Minimálna dĺžka kurzu: 1 týždeň.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C1, t.j. od úplného začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 15.
  • Kurzy sú pre juniorov, teda od 14 do 21 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Oba typy kurzov (štandardný aj intenzívny) sú zamerané na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie, písanie a najmä na praktizovanie hovorenej angličtiny. Intenzívny kurz je viac zameraný na hovorenie. Výuka je uvoľnená a prirodzená.


Ubytovanie

Pri juniorskych kurzoch si môžu študenti vybrať z 2 typov ubytovania:
Ubytovanie v college je učené pre viac nezávislých študentov. Izba je zdieľaná študentami rovnakého veku. Študenti tak získajú nových kamarátov a keďže budú musieť komunikavť v angeličtine, budú si zlapšovať jazyk aj v dobe mimo štúdium. Strava je celodenná, obed je vo formou balíčku.
Ubytovanie v rodinách má výhodu v tom, že sa študenti stanú členom rodiny a ešte viac spoznajú každodenný londýnsky život a zvyky. Izby sú zdielané ďalším študentom, stravovanie je celodenné. Raňajky a večere sú v domácnosti, obed je opäť formou balíčku, ktorý si študenti môžu so sebou zobrať do školy alebo na  výlet.
Hostiteľská rodina veľmi rada poskytne študentom rôzne tipy týkajúce sa každodenného života v Londýne, či infomácie o miestnej kultúre a neoceniteľná je aj možnosť každodennej komunikácie v angličtine, čo samozrejme prispieva k výuke jazyka.
Všetky rodiny sú v pešej vzdialenosti od školy alebo sú vzdialené maximálne 1 zástavku autobusom MHD. Ak bude študent používať MHD, odporúča sa zakúpiť týždenný autobusový lístok alebo Oyster Card, ktorá sa dá využiť na cestovanie v celom Londýne. Cena týždenného autobusového lístku je približne 10,50 GBP pre študentov vo veku 16-18 rokov. v prípade predplatenej Oyster Card je cena jednej jazdy autobusom 0,75 GBP, prípadne maximum 2,20 GBP za deň. Ceny sa v priebehu roku môžu mierne upraviť. Viac info získate na tejto linke.

Aktivity

Veľkou výhodou juniorskych kurzov angličtiny v londýnskej škole je okrem samotnej výuky aj komplexný a rôznorodý voľnočasový program a najmä možnosť spoznať Londýn a jeho okolie. Tím supervízorov pre voľný čas organizuje množstvo aktivít, ktoré študentom spestria voľný čas, či už pôjde o výlety a exkurzie, spoločné hry alebo nezabudnuteľné "party".
Organozované exkurzie (ako napríklad Greenwich or Hampton Court) sú zdarma. Niektoré voliteľné (návšteva divcadla alebo muzikálu) sú platene, ich celková cena však nebde viac ako 40 GBP. Pri prehliadke Londýna samozrejme nesmie chýbať London Eye, Tower Bridge, Big Ben či slávny Buckingham Palace. Pri výletoch v okolí Londýna študenti spoznajú miesta ako Oxford, Cambridge či Eastbourne.
A samozrejmosťou je tiež večerný program: kiná, party,...
A to všetko pod dozorom supervízorov, pretože bezpečnosť študentov je vždy na prvom mieste!

Tu je príklad aktivít počas jedného týždňa:Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa

Dopoludnia

Vstupný test/ výuka

Výuka

Výuka

Výuka

Výuka

Celodenný výlet do Oxfordu

Voľno

Popoludní
Orientation - zoznámenie so školou
Výlet - City Tour of London
Výlet na Seven Sisters (pobrežie)
Laser Zone
Návšteva National Gallery

Celodenný výlet do Oxfordu

Voľno

Večer

Welcome party

Návšteva Madame Tussaud's

Kino

Výlet na lodi

Party

Celodenný výlet do Oxfordu

Voľno


Bezpečnosť a dozor

Pre všetkých študentov mladších ako 18 rokov je účasť na výuke, ako aj na väčšine voľnočasových aktivitách povinná! To znamená, že si nemôžu robiť úplne čo chcú :-) Počas celého pobytu sa o študentov starajú supervízori, ktorí sú dostupní 24 hodín.


Lodnýn

Britskú metropolu netreba zvlášť predstavovať. Je to jedno z najrozmaniteších, najfascinujúcejších a najinšpiratívnejších miest na svete a rozhodne stojí za návštevu. Okrem nespočetného množstva kultúrnych pamiatok, je určite výborné navštíviť aj kultúrne predstavenia, poprechádzať sa po známej Oxford Street a kúpiť niečo pekné, ochutnať známe Fish and chips, zjesť sendvič v udržiavanom parku, zabaviť sa v Múzeu voskových figurín alebo odsledovať výmenu stráží pred Buckinghamským palácom... Londýn nikdy neomrzí, nezunuje sa a vždy bude mať čo ponúknuť popri pilovaní vedomostí a poctivom vzdelávaní sa.

Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku:

Cena              

Popis

1621 GBP

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rodine v izbe 1/2 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod)

2169 GBP

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rezidencii (campus) v izbe 1/2 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, exkurzie, dohľad, sprievod)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník


Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem


Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.