Sprachcaffe Languages Plus, Brighton

Viac ako 30 rokov skúseností s jazykovými pobytmi po celom svete, 1 organizácia, 28 destinácií, 7 jazykov. Kvalitné jazykové školy v atraktívnych destináciách, študenti zo všetkých kútov sveta, moderné metódy výuky, bohatý sociálny program a významné akreditácie. Vitajte v sieti škôl Sprachcaffe Languages Plus, konkrétne v pobočke v prímorskom stredisku Brighton vo Veľkej Británií.


Trošku o škole

Letné juniorské kurzy v Brightone sú situované v areáli University of Sussex. Nachádza sa severne od centra Brightonu, v časti Falmer. Škola poskytuje komforné a priestranné učebne, študentský salónik a samozrejme wifi pripojenie v celej budove školy. Veľkou výhodou letných jazykových juniorských kurzov je umiestnenie školy aj ubytovania v jednom kampuse (University of Sussex), čo je veľmi pohodlné pre študentov. Všetko majú v dosahu chôdzou za pár minút. Takisto veľká väčšina voľnočasových aktivít je realizovaná v rovnakom školskom areáli. Ubytovaní sú tu aj členovia dozoru. Škola Sprachcaffe v Brightone bola založená v roku 1995 a a je plne akreditovaná organizáciou British Council for the teaching of English.
Sprachcaffe Languages Plus započala svoju činnosť v oblasti jazykových pobytov už pred viac 30 rokmi a odvtedy sa vyvíja, rastie, otvára nové školy a zvyšuje úroveň poskytovaných služieb. Je úplne jedno, či študujete v Anglicku, Španielsku, Francúzsku alebo na Malte, vysoká kvalita služieb je poskytovaná rovnako, priateľských a profesionálnych učiteľov či iných členov tímu nájdete v každej škole z tejto siete a v neposlednom rade treba spomenúť aj moderné vybavenie a technológie, ktoré vo výuke výrazne napomáhajú. Efekt je teda zaručený.


Možnosti štúdia

Škola ponúka pre mladých ľudí juniorské jazykové kurzy všetkých úrovní obtiažnosti. Študenti absolvujú online test pred začiatkom kurzu, na zákade ktorého sa určí úroveň každého študenta. Učitelia sú veľmi motivovaní, skúsení a priatelskí, a spravia všetko, aby študentom pomohli zlepšiť angličtinu a zároveň stráviť čas plný zábavy. 
Pri juniorských kurzoch je možné vybrať si všeobecnú angličtinu v dvoch stupňoch intenzity - štandardné alebo intenzívne kurzy. Pár faktov o kurzoch:

  • Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút.
  • Za jeden týždeň môžete absolvovať 20 alebo 30 vyučovacích hodín. Prvá možnosť je štandardný kurz, druhá spomenutá možnosť je intenzívny kurz.
  • Minimálna dĺžka kurzu: 2 týždne pri štandardnom kurze, 1 týždeň pri intenzívnom kurze.
  • Kurzy sú určené všetkým študentom – od úrovne A1 až po C1, t.j. od úplného začiatočníka až po pokročilých.
  • Maximálny počet študentov v skupine je 14.
  • Kurzy sú pre juniorov, teda od 12 do 21 rokov.
  • Spolužiaci: z celého sveta.

Oba typy kurzov (štandardný aj intenzívny) sú zamerané na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie, písanie a samozrejme aj na praktizovanie hovorenej angličtiny. Intenzívny kurz je viac zameraný na hovorenie. Skvelá vec pri štúdiu angličtiny v Brightone je to, že študenti majú možnosť vo svojom voľnom čase spoznávať prímorské atrakcie a následne môžu svoje nové zážity a skúsenosti využiť na diskusiu počas štúdia. Výuka je tak prirodzenejšia a vedomosti sa získavajú rýchlejšie.


Ubytovanie

Pri juniorských kurzoch si môžu študenti vybrať z 2 typov ubytovania:
Ubytovanie v rezidencii College je priamo v kampuse University of Sussex a nachádza sa v rovnakom areáli, ako škola, takže obrovskou výhodou je, že študenti nemusia nikde dochádzať. College ponúka ubytovanie vyššieho štandardu v jednolôžkových izbách, kde okrem iného nájdu aj chladničku a vlastnú kúpelňu/WC. Samozrejmosťou je wifi. Strava je celodenná.
Druhou možnosťou je ubytovanie v rodinách, Má výhodu v tom, že sa študenti stanú členom anglickej rodiny a ešte viac spoznajú kultúru a zvyky. Izby sú zdielané 2-3 študentami, stravovanie je celodenné. Rodiny sú umiestnené v okrajových častiach mesta a je nutné dochádzanie.
Stravovanie je celodenné v oboch typoch ubytovania, v rezidencii je však väčší výber jedál.

Aktivity

Okrem samotných kurzov angličtiny škola ponúka pre svojich dospievajúcich študentov komplexný a skutočne rôznorodý voľnočasový program. Tím supervízorov pre voľný čas organizuje množstvo aktivít, ktoré študentom spestria voľný čas, ako napríklad welcome party, filmový večer, výlet na lodi a podobne.
Každý týždeň sú organizované výlety, počas ktorých môžu študenti preskúmať miesta v okolí (napr. Eastbourne, Oxford,..) a samozrejmosťou je aj celodenný výlet do Londýna.
Tu je príklad aktivít počas jedného týždňa:


Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa
Dopoludnia
Test/Výuka
Výuka
Výuka
Výuka
Výuka
Celodenný výlet do Londýna
Voľno
Popoludní
Orientation - zoznámenie so školou
Výlet do Royal Pavilon
Poldenný výlet na Seven Sisters
Laser Zone
Športové aktivity
Celodenný výlet do Londýna
Voľno
Večer
Welcome Party
Výlet na vyhliadkovú vežu i360
Kino
Výlet loďou
Party
Celodenný výlet do Londýna
Voľno

Bezpečnosť a dozor

Pre všetkých študentov mladších ako 18 rokov je účasť na výuke, ako aj voľnočasových aktivitách povinná! To znamená, že si nemôžu robiť úplne čo chcú :-) Počas celého pobytu sa o študentov starajú supervízori, ktorí sú dostupní 24 hodín.


Brighton

Kampus sa nachádza v kľudnej časti Falmer na severe Brightonu. Vlaková stanica Falmer Train Station  je asi 10 min chôdzou z kampusu. Zo stanice jazdia pravidelné spoje na hlavnú stanicu Brighton Train Station, jazda trvá približne 10 min. Zo stanice to zaberie asi 10-15 min chôdzou do centra Brightonu. Takisto sa dá z kampusu do centra Brightonu cestovať autobusovou dopravou, jazda trvá cca 30 min.
Brighton je jedno z najväčších a najznámejších letovísk v Spojenom kráľovstve. Žije tu okolo 160-tisíc obyvateľov, takže ani príliž veľké, ani príliž malé mesto... tak akurát :-) Brighton je pohodové prímorské "old fashion" anglické mesto. Stretnete tu veľa študentov, keďže Brighton je sídlom viacerých univerzít. Milovníci umenia, hudby, festivalov si tu takisto prídu na svoje. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí napríklad Royan Pavilion (bývalý kráľovský palác), Brighton Marine Palace and Pier, Brighton Clock Tower a mnohé iné. Určite nezabudnite navštíviť 162 metrov vysokú vyhliadkovú vežu i360, výhľad je úžasný. No a pre milovníkov pláže máme tiež dobrú správu - 8,7 km dlhá pláž je magnetom pre turistov.
Brighton je vzdialený približne 90 km od centra Londýna, takže doprava do Brightonu je vzhľadom na hustotu leteckého spojenia do Londýna (z Bratislavy, Viedne, Budapešti či Krakowa) výborná.

Cena

Pre rýchlu orientáciu v cenách sme pre vás pripravili základnú cenovú ochutnávku:

Cena
Popis

1588 GBP       

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v rodine v izbe 1/2 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, vybrané exkurzie, dohľad, sprievod)

2092 GBP                  

kurz Standard Course (20 hodín) + ubytovanie v kampuse v rezidencii College v izbe 1/1 na 2 týždne v najvyššej sezóne (cena zahŕňa výuku, ubytovanie s plnou penziou, voľnočasový program, vybrané exkurzie, dohľad, sprievod)

Pre rozšírený základný cenník obsahujúci rôzne úrovne kurzov a doplnkové služby, kliknite sem:

Základný cenník


Pre ponuku šitú priamo na vašu mieru a požiadavky kliknite na nasledúce tlačidlo a vyplňte prosím požadované údaje:

Mám záujem


Tešíme sa na Vaše otázky. Kedykoľvek si môžete nechať pripraviť kalkuláciu cez tento formulár alebo nám môžete napísať priamo na naše e-mailové adresy.