NAJsuper leto v mojom živote!

WAT USA mi dal spomienky, na ktoré nezabudnem. Počas prípravy na leto som ešte nevedela, že cestujem za najkrajším, najvzrušujúcejším a najnezabudnuteľnejším letom svojho života. Už po prílete som tušila, že toto leto bude iné. Po prvom stretnutí s mojim zamestnávateľom som nechápala, ako môže vôbec taký milý človek existovať. Po týždni roboty som si ani neuvedomila, že som makala, a po prvej výplate som pochopila, prečo sa už nikto nechce vrátiť domov. Práca v USA ma tešila. Ľudia boli milí, usmievaví, nikam sa neponáhľali a keď zistili, že som zo Slovenska, ešte viac sa usmievali. Zamestnávateľ nebol klasickým zamestnávateľom. Mala som pocit, že som práve spoznala nového kamoša a nie svojho šéfa. Každú prácu si tam vážia a nikto tam nie je IBA zamestnanec, ale dôležitým členom veľkej rodiny.


Prvýkrát v živote som ľutovala, že moje pracovné leto je už na konci. Ale na konci leta prichádza cestovanie, ktoré mi nedalo spávať už dlhé mesiace dávno pred cestou do USA. Naplánovali sme si, že uvidíme všetko, čo sme videli len vo filmoch. Začiatok výletu v Las Vegas nám priniesol zážitky ako z filmu. Zábavy v klube, limuzína, strata kamaráta a následne jeho hľadanie, výhry a následne prehry v kasínach, krásne hotely a ešte krajší život. San Francisco nám ukázalo, že v USA sa dá žiť aj zdravo, pomaly, slušne. Že Golden Gate sa právom volá Golden, a že z Alcatrazu sa fakt nedalo utiecť. Všetko tu malo svoj čas a aj miesto. New York naopak vyskúšal našu fyzickú kondíciu. Pomaly sa tam nikam nedostanete, avšak vďaka rýchlosti vašich krokov môžete spoznať vzrušujúci pocit Times Square, vidieť Sochu Slobody, prejsť sa Brooklynským mostom a nasávať silu veľkomesta. Nechýbali ani silné emócie na mieste, kde stáli z filmov známe dvojičky a v noci sme si ešte naposledy pozreli veľký NYC zo strechy Empire State Buildingu.


Posledným bodom na programe nášho cestovania bola výletná loď. Toľko oddychu a pohody som si ešte nikdy tak neužila ako na tejto lodi. Obrovská loď v sebe ukrývala prepych, kopec jedla, bazény, masáže, dennú aj nočnú zábavu pre všetkých, množstvo reštaurácií, ale aj dve divadla s každodennými predstaveniami pre milovníkov umenia. Každý deň mala loď zastávky v rôznych letoviskách, čím sme spoznali aj destinácie ako je Miami, Freeport, Nassau ale aj slávne Bahamy. Po týždňovej plavbe plnej oddychu, slnka, vody, jedla a zábavy som domov pricestovala opálená a vysmiata s chuťou absolvovať program Work and Travel USA v lete 2016 znova.


Monika Medveová
účastníčka programu Work and Travel USA 2015
Foto: autorNajvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info