Moje leto v USA

O programe WaT som sa dozvedel od dobrého kamaráta, ktorý v USA pracoval minulé leto ako plavčík. Po dlhšom rozhovore som usúdil, že leto, aké zažil on, chcem zažiť určite aj ja. Veľmi ma lákala predstava stráviť pár mesiacov mimo domova, pretože už dlhšie som chcel získať pracovné skúsenosti v zahraničí, zdokonaliť sa v jazyku, utiecť od povinností a stereotypu...
Netrvalo dlho, prihlásil som sa do programu a neskôr v marci som sa stretol so svojím budúcim zamestnávateľom Sun Valley tu na Slovensku. Týždeň po bakalárskych štátniciach som už odlietal preč.


Po veľmi krátkej dobe v práci som zistil, že ľudia v Amerike sú veľmi milí a ústretoví, a že v rezorte, kde pracujem, sa ani vo svojom voľnom čase nudiť nebudem. Sun Valley mi totiž ponúklo tenis, saunu, bazén, golf, korčuľovanie a koncerty orchestra zadarmo. Výhody som mohol čerpať vo voľnom čase ako ich zamestnanec.
Ďalšia super vec na rezorte bola tá, že sa tam dalo vidieť mnoho známych ľudí. Áno, aj takých, ktorých ste predtým videli len vo filmoch. No napríklad ja by som si určite nepomyslel, že budem mať raz fotku s Arnoldom Schwarzeneggrom, a že stretnem osobnosti ako Bill Gates, či Mark Zuckerberg. Ale také je Sun Valley, plné prekvapení.
Keď sa moje pracovné leto skončilo, spoločne s kamarátmi som sa vydal na 14 – dňové cestovanie po Amerike. V štýle hesla užiť si to naplno. Prvou zástavkou bolo Las Vegas. Bývali sme v jednom z najznámejších hotelov a výhľad na nočný Vegas, ten zbožňujem. Najväčšia zábava nás čakala večer, nočný život je tam ako nikde inde na svete. Nespočítateľné množstvo kasín, barov a klubov, takže let´s party bola fráza, ktorú sme používali prakticky stále.
Z Las Vegas sme sa vydali do San Diega. Odtiaľ sme si to namierili do Los Angeles, Hollywoodu a vykúpali sme sa v oceáne na Santa Monica Beach. Neobišli sme ani San Francisco s nezabudnuteľným Golden Gate a prístavom s mólami, aké nájdete len na Pier39.
Okrem miest nás lákala aj príroda a národné parky. Preto sme sa zastavili v tých najznámejších. Boli sme v Yellowstonskom národnom parku, v Grand Canyone, v Yosemitskom národnom parku a tiež v národných parkoch Sequoia a Death Valley.


Na záver sme skončili, kde inde než v New Yorku. Doplavili sme sa k Soche slobody, navštívili nočný Times Square, Empire State Building a fantastický Central Park. Sám neverím tomu, že sme stihli toľko miest a zážitkov. Domov sme sa vrátili opálení, plní skúseností, s lepšou angličtinou a prvé, čo nám napadlo, ako sme dorazili na Slovensko, bolo, že sa budúce leto chceme vrátiť späť. 

František Šoltés
účastník programu Work and Travel USA 2016
Foto: autor


Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info