Kolotoče, pohodička na pláži a zaujímavé voľnočasové aktivity - také je leto v Morey´s Piers

Morey’s Piers vo Wildwoode patrí k TOP zábavným parkom východného pobrežia USA a počas leta sa každoročne stáva prechodným domovom stoviek waťákov z celého sveta. Dôvodom je najmä skvelá lokalita na pláži, zaujímavé pracovné pozície, bohaté voľnočasové aktivity a blízka dostupnosť obľúbených veľkomiest ako Philadelphia, Washington či ikonický New York. Svoje americké leto strávila v Morey´s Piers aj naša waťáčka Veronika, ktorá ti v riadkoch nižšie prezradí všetko, čo chceš vedieť o tomto zamestnávateľovi a o živote vo Wildwoode. 

Veronika so svojimi Morey´s Piers parťákmi. Foto: Veronika Kušniarová Veronika so svojimi Morey´s Piers parťákmi. Foto: Veronika Kušniarová
Práca

Morey’s Piers sa skladá z troch Pierov: Adventure Pier, Mariners Landing a Surfside Pier. Ja som pracovala v najväčšom z nich, v Mariners Landing. Pracovať sme mohli na pozíciách ride operator, game operator, food and beverage, admission a lifequard. Ja som počas leta pracovala ako ride operator. Mojou pracovnou náplňou bola obsluha kolotočov s dodržiavaním 10 critical components a s tým spojená komunikácia so zákazníkmi, zapínanie bezpečnostných pásov, riadenie kolotoča a sledovanie celej jazdy so snahou urobiť jazdu pre návštevníkov skutočne nezabudnuteľnou. Som rada, že som si vybrala práve túto pozíciu, pretože sa pri nej nielenže veľa naučíš, ale ak robíš túto prácu dobre, tak nepotrebuješ ani second job, pretože si vieš navoliť toľko hodín, koľko chceš. Ďalšou výhodou boli rôzne odmeny a challenges, ktoré si v tejto pozícii mohol dosiahnuť, napr. poukazy na stravu, rôzne reklamné predmety (tričko, taška, pero, hrnček, uterák, dáždnik...), ale napr. aj darčekový poukaz na nákup v Amazone (ja som vyhrala jeden takýto kupón v hodnote 50 dolárov).

Môj pracovný deň začínal počas týždňa o 12 a počas víkendu o 11. Park sa zatváral o polnoci. Pracovali sme 6 dní v týždni, pričom day off si si mohol na požiadanie vybrať, prípadne dohodnúť sa s partiou na spoločný day off. Smeny boli 12-hodinové alebo 6-hodinové. Ďalšou výhodou práce v Morey’s Piers boli všetky kolotoče a aquparky ZADARMO. Dokonca približne každé dva týždne organizoval náš zamestnávateľ tematické večere, kde bolo veľa jedla, pitia, hier a zábavy :) 

Zábavný park s výhľadom na Atlantik. Foto: moreyspiers.com Zábavný park s výhľadom na Atlantik. Foto: moreyspiers.com

Ubytko

Ubytovanie bolo celkom fajn. Môžeš si vybrať, s kým chceš bývať a v akej veľkej izbe. My sme bývali spolu tri a s ďalšími tromi študentmi sme zdieľali spoločnú kúpeľňu, obývačku a kuchynku, ktorá bola plne vybavená. Cesta do práce mi trvala 10-15 min., ale záleží to aj od toho, v ktorej časti Wildwoodu bývaš a na ktorom Piere robíš, niektorí dokonca bývali len 5 minút od práce. A keď sa ti nechce chodiť pešo, dal sa za výhodnú cenu zohnať aj bicykel. Výhodou bolo, že ak náhodou išiel okolo Tram-car, mohol si ho využiť a bezplatne sa prepraviť do práce.

Čo pod zub?

Keď sa dalo, s kamoškami sme sa snažili čo najviac si variť, pretože to bolo finančne najvýhodnejšie. Najviac sa oplatilo nakupovať vo Walmarte v Rio Grande, kam chodil autobus každú polhodinu. Prípadne v rámci Wildwoodu sa dalo pomerne dobre nakúpiť pre menej náročných v Dollar Tree alebo Dollar General. Pre náročnejších je tam supermarket Acme (tam sme väčšinou chodili len na ovocie a zeleninu). Morey’s Piers mal vo svojich stánkoch s rýchlym občerstvením zamestnanecké menúčka, ktoré boli naozaj výhodné a dalo sa tam rýchlo a dobre najesť, na výber boli nielen fastfoody, ale nájsť si tam mohol aj nejaký ten šalátik.

V parku si môžeš užiť bezplatné jazdy, zamestnanecké menúčka aj super eventy. Foto: Veronika Kušniarová V parku si môžeš užiť bezplatné jazdy, zamestnanecké menúčka aj super eventy. Foto: Veronika Kušniarová

Second Job

Druhú prácu si si mohol zaobstarať priamo u svojho zamestnávateľa. Morey’s Piers ponúkal možnosti second jobu, takže si mohol robiť priamo v parku na viacerých pozíciách. Druhý džob sa však dal nájsť aj mimo Morey’s Piers. V lokalite si si dokázal zohnať prácu podľa svojich preferencií či už ako čašník, housekeeper, atď. Možností bolo veľa, keďže Wildwood je dovolenková destinácia.

Voľnočasové aktivity

Prvý mesiac som mala viac voľného času, takže vtedy sme buď chodili na pláž, alebo na nákupy do susedného mesta Rio Grande alebo do Atlantic City, ktoré bolo asi hodinku autobusom. Inak vo Widwoode bolo množstvo podujatí či už hudobného, tanečného alebo zábavného charakteru, zrazy jeepov, veteránov a podobne. Na pláži alebo v okolí boardwalku boli super bežecké a cyklistické trate. Vo voľnom čase sme mali možnosť ísť na výlet loďou, kde sme mohli sledovať delfíny vo voľnom oceáne a oboplávať celý ostrov Wildwood. Aj náš zamestnávateľ Morey’s Piers organizoval viacero výletov do okolitých miest ako Philadelphia, New York, Washington a takisto dvojdňové výlety na Niagara Falls či do Bostonu. Síce ti nezorganizovali celý výlet, ale prepravili ťa za výhodnú cenu, prípadne zabezpečili hotel. Dokonca si mohol ísť na baseballový zápas a taktiež 3x týždenne organizovali prepravu k lodnému trajektu do štátu Delaware a do ZOO v Cape May, ktorá bola naozaj krásna. V rámci Wildwoodu sa organizovali aj Professional series, kde si mohol navštíviť miesta ako policajné či hasičské oddelenie polície, dozvedieť si sa mohol, ako funguje celý zábavný park aj jednotlivé kolotoče a mnoho ďalšieho.

Voľné dni na pláži? Vo Wildwoode je to skrátka #must Foto: Veronika Kušniarová Voľné dni na pláži? Vo Wildwoode je to skrátka #must Foto: Veronika Kušniarová

Cestovanie

Po práci sme cestovali z Philadephie na západné pobrežie. Celý road trip sme dôkladne naplánovali a dopredu sme rezervovali ubytko cez Airbnb. Začínali sme v Las Vegas, kam sme prileteli neskoro večer. Na druhý deň sme si požičali auto a vyrazili sme smer Hoover Dam a Grand Canyon. Už len tá cesta bola nezabudnuteľná. Ďalej sme pokračovali k Horseshoe Bend a následne k Národnému parku Zion. Boli sme aj v Národnom parku Yosemite, v San Franciscu a navštívili sme aj Silicon Valley. V Los Angeles sme si jeden deň vyhradili aj na Universal Studios, kde sme sa prešli filmovými štúdiami, v rámci ktorých bol aj hrad Harryho Pottera a dedinka Rokville a mnoho ďalších atrakcií ako napr. Simpsonovci, Jurassic World, Kung-fu panda a ďalšie. Road trip sme ukončili v Las Vegas. A na úplný záver sme posledné 2 dni strávili objavovaním krás New Yorku.

Veronika išla s nami na Work and Travel v roku 2019 a svoj #dreamjob si našla cez program JOB Fair. Úspešne absolvovala osobný pohovor so svojím zamestnávateľom, ktorý prišiel spolu s ďalšími veľkými americkými zamestnávateľmi sem k nám na Slovensko na náš CKM JOB Fair.

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info