Do práce lanovkou? V luxusnom horskom rezorte St. Regis bežná vec

St. Regis Deer Valley je miestom, ktoré okamžite chytí za srdce každého milovníka prírody. Údolie obklopené horami, čistý vzduch, turistické chodníčky s rozprávkovými prírodnými scenériami a dychberúce západy slnka. Luxusný horský rezort v čarovnom Utahu si okamžite získal aj našu waťáčku Andrejku, ktorá v Park City strávila už dve americké letá. A o tom, že je toto miesto skutočne jej srdcovkou, svedčí aj skutočnosť, že sa do St. Regis vracia aj tento rok. Viac sa o Andrejkinom americkom lete dočítaš v riadkoch nižšie.

Andrejka strávila v St. Regis dve americké letá. A chystá sa aj na svoje tretie. FOTO: Andrea Kalinová Andrejka strávila v St. Regis dve americké letá. A chystá sa aj na svoje tretie. FOTO: Andrea Kalinová

Práca

Pamätám si akoby to bolo včera, keď som so svojou parťáčkou, s ktorou som absolvovala aj prvé americké leto v New Yorku, našla v snahe zopakovať si super leto za oceánom práve hotel St. Regis Deer Valley. Obidve nás táto ponuka zaujala, tak sme sa hneď prihlásili na job interview. No a potom sme už len zvedavo čakali, ako to bude prebiehať a či sa práve nám podarí dostať prácu v takomto prestížnom hoteli. Hotely St. Regis, ktoré patria pod najväčšiu sieť hotelov na svete, Marriott, sú zaujímavé tým, že sú rozmiestené po celom svete v lokalitách, ktoré sú niečim výnimočné. Pohovor sme absolvovali prostredníctvom Skype-u. Netrvalo dlho a naše ďalšie leto v USA sa opäť začalo. Pracovali sme na pozícii server assistant v jednej z reštaurácií, ktoré hotel ponúkal. Celý hotelový komplex je obrovský a pôsobí veľmi luxusne. Chvíľku nám trvalo, pokým sme sa zorientovali a zistili, kam každá chodbička vedie. Hotel bol navyše plný milých a láskavých zamestnancov, ktorí nikdy nemali problém pomôcť. Našou hlavnou pracovnou náplňou bola starostlivosť o hostí. Úlohy ako usadiť ich, priniesť im vodu a príbor, debarasovať použitý riad a starať sa o ich pitný režim. Jednoducho, voda na stole nikdy nesmela chýbať :) Snažili sme sa taktiež vyhovieť každej jednej požiadavke hostí alebo odpovedať na otázky, ktoré mali pre nás pripravené. V takýchto hoteloch odpoveď ako ,,nie" alebo ,,neviem" neexistuje. Vždy sme sa snažili byť hosťom nápomocní, a tým udržiavať vysoký štandard, ktorý si hotel vyžaduje. Práca pre tento rezort bola naozaj výnimočná - od nezvyčajnej cesty do práce (do hotela sa dostanete len lanovkou alebo zubačkou), cez hotelových psíkov, ktorých si hneď zamilujete, až po nádherné západy slnka, ktoré môžete na letnej terase každý večer sledovať.

Čarovné západy slnka nad Deer Valley. FOTO: Andrea Kalinová Čarovné západy slnka nad Deer Valley. FOTO: Andrea Kalinová

Okolie a ubytko

Park City, teda mestečko v ktorom hotel sídli, je položený vysoko v horách. Turisti si vyberajú toto miesto pre svoju letnú dovolenku, pretože tu môžete nájsť nádhernú prírodu, ktorá poskytuje veľa zaujímavých turistík. Ja osobne som tu tiež absolvovala hike s prevýšením 3640 m. Jednoducho, každý milovník športu a prírody si tu určite príde na svoje. A nielen to. Toto mestečko je natoľko všestranné, že tu nájdete všetko - od výborných reštaurácií a barov, cez banky až po outlety, kde sa naozaj oplatí nakupovať. Jednoducho, nepotrebujete cestovať nikam inam. Toto mestečko ponúka všetko, čo počas pracovného leta waťák potrebuje. Čo sa týka ubytovania - nakoľko hotel túto službu pre zamestnancov neposkytuje, ubytko sme si hľadali sami. Ale keďže je toto mesto obľúbenou lokalitou  nielen turistov, ale takisto aj J-1 študentov, ľahko si tu nájdete ubytovanie, aké vám najviac vyhovuje. My sme s partiou ďalších 6 Slovákov bývali vo veľkom apartmáne s 3 izbami, 3 kúpeľňami, veľkou obývacou izbou a kuchyňou - samozrejme, za prijateľnú cenu.

Voľnočasové aktivity

Keďže je mestečko Park City obklopené nádhernou prírodou, naše cesty viedli vždy na nejaký ten hike. Dokonca sme sa v rámci dvojdňového voľna vybrali viackrát aj na výlet do neďalekých národných parkov. A keď zrovna nebola nálada a chuť na šport, moje kroky viedli do miestnych outletov, kde som dokázala stráviť aj pol dňa nakupovaním. Alebo som išla na výlet do neďalekého Salt Lake City, kde bývajú rôzne letné festivaly. Večer sme to vždy zakončili nejakou tou študentskou párty. Park City je známe tým, že počas leta tu nájdete waťákov z celej Európy.

Mať cestovateľskú partiu je na nezaplatenie. FOTO: Andrea Kalinová Mať cestovateľskú partiu je na nezaplatenie. FOTO: Andrea Kalinová

Second job

Second job som nemala, nakoľko mi hotel umožnil pracovať dostatok hodín. Ale nájsť si second job v tejto lokalite je veľmi jednoduché. Dokážete si nájsť prácu, aká vám vyhovuje - či už s ohľadom na level vašej angličtiny, alebo jednoducho podľa toho, čo vás baví a v čom ste dobrí.

Cestovanie

Po práci sme sa rozhodli navštíviť okolité parky, ktoré sme nemali šancu vidieť počas našich dvojdňových výletov. Dokonca sme viackrát navštívili aj famózne Sin City, ktoré je vzdialené len hodinku cesty lietadlom. Moje kroky potom viedli na West Coast. California je nádherná a okúpať sa v oceáne bol naozaj zážitok.


Zaujal ťa Andrejkin príbeh? Vidíš sa už na letnej teraske vychutnávať si západ slnka nad Deer Valley? Super! Aj ty teraz môžeš stráviť leto svojho života práve v srdci hôr Utahu, v St. Regis Deer Valley. V rámci programu Work and Travel USA môžeš tohto zamestnávateľa stretnúť exkluzívne na Slovensku aj na našom CKM JOB Fair

Najvýhodnejšie podmienky WAT USA

Na to, aby si zažil nezabudnuteľné americké leto, teraz nepotrebuješ tisíce eur. U nás ťa program Work and Travel USA vyjde v pomere cena - kvalita - podmienky najvýhodnejšie v rámci celého Česko-Slovenska.

Viac info